Marin Čilić u finalu Australian Opena

0

Marin_CilicNajbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedio je Britanca Kylea Edmunda u polufinalu Australian Opena rezultatom 3:0 u setovima. S ovom pobjedom naš igrač zauzeo je treću poziciju na ATP ljestvici što mu je najbolji plasman karijere.

Čilić će u nedjeljnom finalu igrati protiv pobjednika susreta Federer-Chung koji se igra sutra.

Prvi hrvatski tenisač izjavio je nakon pobjede: „U drugom setu je Edmund počeo dobro servirati, bilo je teško povezati par poena, ali bio sam fokusiran na svaki poen, to je bilo ključno u tie breaku drugog seta. Kyle igra odlično, imao je sjajan put do ovog polufinala, pred njim je sjajna budbućnost. Današnji je susret bio drugačijeg intenziteta nego protiv Nadala. Osjećam se jako dobro i sada imam dva dana odmora, očekujem odličan meč u nedjelju. „

Čilić je analizirao i drugi polufinalni par: „Chung je odigrao nekoliko sjajnih mečeva, podloga mu odgovara, sjajno ga je gledati. Federer uvijek želi igrati agresivno, ali ako budem igrao svoju igru, mislim da imam šanse, ne smijem mu dopustiti da me šeće po terenu i kontrolira igru.“

Nadamo se da će Marin osvojit i svoj drugi Grand Slam. (cd,foto:Carine06/wiki)