Komušina osvojila prvenstvo i ušla u regionalnu ligu!

0

Nakon što su u zadnjoj utakmici sezone Oberlige Ost Baden-Württemberg pobjedili ekipu TV Konstanza rezultatom 94:72, košarkaši KK Komušine iz Haiterbacha proslavili su osvojeno prvenstvo i ulazak u regionalnu ligu. Povijesni je to uspjeh, koji do sada nijedan „strani“ klub u Njemačkoj nije ostvario. Stoga sve čestitke portala Crodnenik idu na adresu našeg kluba u Haiterbachu koji godinama prednjači predanim radom na košarkaškim terenima, ali i pored njih. Naime, Komušina je odlično organiziran klub s nekoliko prijavljenih ekipa, među ostalim i s juniorima.

Tijekom utakmice protiv Konstanza cijela dvorana je blistala u prekrasnom ambijentu kojeg su pripremili navijači Komušine „Krvave sikire“. „Ovaj uspjeh još uvijek ne mogu shvatiti, trebat ce mi dosta vremena za to“, rekao je član stručnog stožera Perica Babić.
Prvenstvo je proslavljeno, među ostalim, i velikim auto korzom kroz gradić Haiterbach, pa se brzo zaboravilo da se u utakmicu protiv Konstanza nije baš krenulo najbolje. Naime, gosti su vodili na poluvremenu.
„Prvo poluvrijeme je za zaborav. Moji momci su bili svugdje sa glavom, samo ne na terenu. U stanci smo sebi rekli da ovu utakmicu, koja nam rezultatski više nije bila bitna, ipak hoćemo dobiti zbog velike podrške navijača na koju smo mogli računati kroz cijelu sezonu”, kazao je trener Mario Marić.
Uistinu, u treću četvrtinu Komušina je krenula poput uragana. Čvrsta obrana i brza tranzicija u napad donijeli su mogućnost lakog poentiranja koje je centar Olaitan Adeboyeku iskoristio za tri zakucavanja i time digao preko 500 gledatelja na noge. Razlika se ubrzo smanjila na 51:53. Zvijezda Komušine Al Elliott okrenuo je rezultat svojom drugom tricom, a Edris Naim povećao je vodstvo na 62:53.

Zadnjih deset minuta sezone predvodio je bivši igrač Konstanza Domagoj Buljan sa svojim najjačim oružjem  – šutom za tri poena. Ćak 3 od 4 pogotka sa „trice“ donijela su Komušini miran kraj i veliko slavlje u zadnjoj domacoj utakmici.

18 pobjeda u 24 utakmice zaista su impresivna bilanca. “Razvoj ove momčadi kroz sezonu je fenomenalan. Sve zahvale idu trenerskom tandemu Mario Marić i Maxim Rohn, koji su stvorili momčadski duh i ekipu u kojoj se jedan za drugog bori do zadnje kapi znoja“, rezimirao je predjsednik kluba Jozo Rupčić.
Slavlju košarkaša Komušine pridružili su se Hrvati iz svih krajeva Baden-Württemberga, a goste je odlično zabavljala komušanska grupa „Time-Out“.

Ukratko, uspjeh Komušine je, uz sličan domet Croatije Berlin u nogometu krajem 90-tih godina, definitovno najveći uspjeh jednog našeg sportskog kluba u disjapori. 2012. godina će Komušancima ostati dugo, dugo u sjećanju. (cd, Jan Rupčić)

Za KKK igrali su: Olaitan Adeboyeku (14 poena); Domagoj Buljan (17/4 trice); Robert Balukčić, Al Elliott (16/2), Mark Grohar (2), Kjell Kühne (5), Marjan Lischka (7/1), Mario Marić (4), Edris Naim (7/1), Maxim Rohn, Evripidis Theofylaktidis (4), Viktor Vladov (18).