Komušina na startu sezone poražena od Fellbacha

0

Košarkaši Komušine iz Haiterbacha porazom su započeli novu sezonu regionalne lige. Na svom terenu Komušina je u prepunoj dvorani Kuckuckshalle izgubila od Fellbacha rezultatom 66:85.
Od početka favorizirani Fellbach Flashersi, koji će se po svemu sudeći boriti za ulazak u prvu regionalnu ligu, pokušavali su nametnuti svoj stil igre, ali je Komušina najprije dobro parirala. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 15:15, a više stotina gledatelja bilo je oduševljeno brzom i atraktivnom košarkom. Komušina je malo posustala u drugoj četvrtini. Jedino američki playmaker Al Elliott i donekle Domagoj Buljan uspjeli su držati priključak. Loše izvođenje slobodnih bacanja za Komušinu je bilo posebno kobno. „Nije mi to jasno. 44 posto pogođenih slobodnih bacanja je jednostavno premalo za ovakvu razinu košarke”, rekao je i jedan od trenera Komušine Maxim Rohn. Fellbach predvođen odličnim kapetanom Jurom Zelićem završio je prvo poluvrijeme s prednošću 41:32.

U nastavku utakmice mnogi su se gledatelji nadali da će se Komušina oporaviti i vratiti u igru. Međutim, ništa od toga. Dapače, upravo suprotno: Fellbach kao da je ubacio u još jednu brzinu više i odlijepio se od domaćina. Pogotovo Tomislav Martinović, još jedan hrvatski igrač u redovima Fellbacha, imao je odličan šuterski dan. Al Elliott i Mario Marić na strani Komušine pokušavali su se suprotstaviti odlično pripremljenim gostima, koje vodi trener Damir Mandir. Komušina se i uspjela približiti na 50:53, ali je Martinović uprao u fazama kada se činilo da se utakmica može preokrenuti, znao uzvratiti sjajnim tricama. Komušina se borila, ali u završnici susreta opet je bilo previše dekoncentracije s linije slobodnih bacanja. U zadnjim minutama ponestalo je i snage, a Fellbach Flashersi su to znali idealno iskoristiti za pobjedu na otvaranju nove sezone.

Borba pod koševima u Haiterbachu

„Izvući ćemo pouke iz ovog poraza. Svjesni smo da na nekim stvarima moramo poraditi i vjerujem da će ubuduće biti bolje“, kazao je drugi trener Komušine Mario Marić. Velika zahvala Komušine ide brojnim i vjernim navijačima u dvorani koji su i ovaj puta nosili svoje ljubimce. Bit će zanimljivo vidjeti kako će Komušina nastaviti igrati u konkurenciji regionalne lige, koja je naravno vrlo kvalitetna i iziskuje odličnu pripremljenost igrača, pogotovo u fazama obrane. Komušini kao jedinom hrvatskom košarkaškom klubu u Njemačkoj koji igra na tako visokoj razini, svakako treba poželjeti svu sreću. (ez/db, foto: Komušina)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (8 poena), Robert Balukčić, Domagoj Buljan (3), Al Elliott (26), Mark Grohar (5), Sascha Kesselring (9), Mario Marić (6), Benin Halilović (1), Marjan Lischka (2), Manuel Rupčić, Arber Shabani (6).

Za Fellbach su igrali: Viktor Buchmiller (9), Markus Gekeler, Paolo Gueli, Johannes Hübner (10), Ivan Jurković, Tomislav Martinović (25), Kay Nenz (13), Merlin Opitz (8), Andreas Tsiminos, Pascal Valente, Stanislav Vidačak (8), Jurica Zelić (12).

Kreisliga A

Druga momčad Komušine također nije dobro započela novu sezonu. Utakmica u Rottenburgu izgubljena je tijesnim rezultatom 71:77.

Igrali su Robert Balukčič (13 poena), Mario Breškić, Daniel Čavara (3), Thaddäus Lusczcak, Piotr Puchalski, Dragan Rupčić (19), Manuel Rupčić (4), Mathias Schütz (12), Philipp Steinhöfel (9), Jeremy Thal, Eric Supen (11).