Komušina ostvarila podvig u Schwenningenu!

0

Nakon poraza u prvom kolu regionalne lige na domaćema parketu protiv Fellbacha, košarkaši Komušine iz Haiterbacha senzacionalno su pobjedili Pantherse u Schwenningenu rezultatom 65:62!

Schwenningen je jedan od favorita za osvajanje prvenstva, pa je pobjeda hrvatskih košarkaša time vrijednija. Gotovo stotinu navijača došlo je iz Haiterbacha bodriti svoje ljubimce u derbiju kola. Vrlo koncentrirano počeli su gosti iz Haiterbacha poentirati preko centra Sasche Kesselringa i Amerikanca Ala Elliotta. Schwenningen je uzvraćao agresivnom obranom i brzim protunapadima. Međutim, Komušina se odlično suprotstavljala, pogotovo na centarskim pozicijama, gdje su Olaitan Adeboyeku i Sascha Kesselring odradili odličan posao te su svoju ekipu odveli prednošću 20:14 u drugu četvrtinu. Tada je i novopridošli Arber Shabani pokazao da je vrijedno pojačanje za Komšinu. Sigurno je vodio igru s pozicije playmakera, dijelio je lopte, ali je znao i poentirati.  Dok je najbolji igrač Schwenningena Mensah Taylor odlično zaustavljen,  i Al Elliott je sve bolje pronalazio svoj ritam te je prednost gostiju povećana do poluvremena na 45:31. „Mogu reći da je to bilo najbolje odigrano poluvrijeme ovog sastava“, rekao je kasnije i trener Komušine Maxim Rohn.

Al Elliott pogodio je važno slobodno bacanje

Aleksej Bogomolov u drugom je poluvremenu počeo festial „trica“ za Schwenningen koji se sve više približavao. Već spomenuti Taylor je postigao „tricu“ za rezultat od 47:48, ali je Komušina uzvratila dobrim potezima Marija Marića i Domagoja Buljana, inače bivšeg igrača Panthersa. Ipak, u zadnjoj četvrtini Luka Milutin je doveo Schwenningen u vodstvo (59:58), naravno na veliko oduševljenje oko 500 gledatelja. No, iskusni Al Elliott nije se dao pomesti, opet je vratio vodstvo na stranu Komušine. U dramatičnoj završnici  Mensah Taylor, Luka Milutin i Sascha Kesselring promašili su važna slobodna bacanja. Opet je na kraju Al Eliott poentirao za Komušinu jednim pogođenim slobodnim bacanjem za konačnih 65:62. Schwenningen je probao izjednačiti tricom u zadnjoj sekundi, ali obrana Haiterbacha nije dozvolila poziciju za kvalitetan šut.

„Odlično smo realizirali ono što smo trenirali. Bili smo jako motivirani. Ponosni smo što smo ostvarili pobjedu na gostujućem terenu kod jedne od najboljih ekipa lige“, kazao je Mario Marić.

Trener Schwenningena, Alen Velčić, kazao je: „Atmosfera u dvorani bila je sjajna, ali je šteta što smo zamalo propustili ostvariti pobjedu. U drugom poluvremenu odlično smo se borili i vratili u igru, na kraju nam je samo malo nedostajalo“.