Al Elliott odveo Komušinu do druge pobjede

0

Košarkaši Komušine iz Haiterbacha ostvarili su drugu pobjedu u natjecanju regionalne lige u Baden Württembergu. Pred domaćom publikom Komšina je nadvisila sastav iz Urspringa rezultatom 75:68. Svakako da je olakotna okolonost bila što su gosti nastupili bez četiri njemačka juniorska reprezentativca, ali je Komušina pokazala odličnu i koncentriranu igru.

Kao na uspješnom gostovanju u Schwenningenu, hrvatski su košarkaši dobro ušli u igru i poveli sa 6:0. Odlični su bili Sascha Kesselring i Marian Lischka. Al Elliott i Mario Marić ubrzo su se također raspucali, te je semafor pokazivao rezultat 30:17 za domaćina. Treneri Komušine iskoristili su dobar rezultat da daju priliku svim igračima s klupe. Prve minute u regionalnoj ligi tako su upisali  Robert Balukčić, Maxim Rohn i Edris Naim, koji je posebno dobro odigrao u fazi obrane i ubacio jednu tricu. Gosti su uglavnom putem Nicholasa Burgarda pokušavali držati priključak te se otišlo na poluvrijeme rezultatom 38:29 za Komušinu.

Ipak, u drugom poluvremenu došlo je do pada u igri KK Komušine. Popustio je intenzitet u fazi obrane, a brzi igrači Urspringa približavali su se korak po korak, sve do rezultata 53:50. Štoviše, Urspring je poveo nakon koševa Bryanta i Thompsona s 56:57. Tada je još jednom Al Elliott pokazao koliko je vrijedan za sastav Komušine. Amerikanac je uzeo konce u svoje ruke. Uz potporu centra Olaitana Adeboyekua, vratio je Komušinu na staze pobjede. Kod rezultata 66:61 za Haiterbach, došlo je na vidjelo i neiskustvo gostiju. U vatrenoj atmosferi pred oko 400 gledatelja, igrači Urspringa promašili su pet od šest slobodnih bacanja, premda su do 38. minute utakmice pogađali gotovo sve penale. Komušina je vješto prekidala igru i prisiljavala goste da šutiraju s linije slobodnih bacanja. S druge strane, Al Elliott uglavnom je izvodio sigurno šuteve s linije slobodnih bacanja za Komušinu. S ukupno 11 pogođenih bacanja iz 14 pokušaja dao je velik doprinos pobjedi KK Komušine, koja se sada nalazi na šestom mjestu ljestvice, i to s utakmicom manje.
„Danas je pobjedilo naše iskustvo. Nismo ponovili dobru igru iz susreta protiv Schwenningena. Na žalost, početkom drugog poluvremena imali smo vrlo lošu fazu, ali smo se na kraju ipak vratili i sigurno osvojili dva važna boda“, rekao je trener Mario Marić.

Čini se da se Komušina sada uigrala u regionalnoj ligi. S dvije pobjede iz tri utakmice, može se mirno nastaviti s treningom i pripremom za sljedeće izazove. U njima će sudjelovati i jedan novi igrač: 28-godišnji krilni igrač Slaven Ponjavić iz Slovenije, koji je susret protiv Urspringa pratio s tribina, a uskoro bi se trebao priključiti momčadi na treningu. (ez/db)