Komušina novom pobjedom do trećeg mjesta!

0

KKK HAITERBACH – TSG SCHWÄBISCH HALL    80:69

Polako, ali sigurno, košarkaši Komušine iz Haiterbacha približuju se vrhu tablice regionalne lige. Nevjerojatnom usponu naših košarkaša nema kraja i trenutno su stigli do sjajnog trećeg mjesta!
U domaćoj utakmici protiv Schwäbisch Halla Komušina je upisala suverenu pobjedu od 80:69.
Gosti su u dvoranu Kuckuckshalle stigli bez svog ponajboljeg igrača Ralpha Idlera, ali su taj izostatak svakako nadoknadili odličnim trenerskim tandemom Jurica Puljić – Sova Taletović.

Igrač utakmice Slaven Ponjavić

Međutim, Marija Marića i ostale igrale Komušine ni zvučna imena na klupi gostiju nisu baš previše impresionirala. Od početka dobro se krenulo, Arber Shabani ubacio je prvu tricu, domaćin je poveo s 5:2 Domagoj Buljan odmah je dodao još dvije trice, a i Slaven Ponjavić je odlično odigrao u svojoj prvoj utakmici pred domaćim navijačima. Gosti nisu mogli naći rješenje protiv efikasnih igrača Komušine, pa su stoga pokušavali uzvraćati napadačkom igrom. Rezultatom 29:21 završena je prva četvrtina. Zatim je Haiterbach pojačao intenzitet u obrani. Olaitan Adeboyeku je blokadama i odličnim skokovima pokazao tko je gazda u kući. Domagoj Buljan i Slaven Ponjavić nastavili su dobrim šutevima u napadu, a priključio im se i Edris Naim. Sascha Kesselring istaknuo se s nekoliko lijepih asistencija, a i Al Elliott je odradio dobar posao, tako da je prednost Komušine narasla na čak  53:32 na poluvremenu.
„Bilo je to sjajno poluvrijeme. Bilo je pravi užitak gledati. Ekipa je iskoristila sve šanse što su joj se ponudile, a protivnik nije mogao naći protulijeka“, kazao je Mario Marić.
Nakon poluvremena Domagoj Buljan ubacio je sljedeću tricu, ali su se gosti počeli odlučnije braniti i suprotstavljati novom taktikom. Dario Damjanović predvodio je seriju gostiju, tako da se prednost smanjivala. Mario Marić također je ušao na parket, ubacio je jednu tricu i opet vratio Komušinu na pobjedničke staze. Agresivnost u obrani je rasla i rasla, ali centar Sascha Kesselring znao se dobro laktati ispod koševa. Za Schwäbisch Hall pogađao je trice i Mirko Krmpotić. Haiterbach je pomalo izgubio ritam nakon pete osobne pogreške Olaitana Adeboyekua i male ozljede Slavena Ponjavića. Razlika je pred sami kraj smanjena na 73:67, ali najmanji igrač u redovima Komušine, Edris Naim, tricom je srušio svu nadu gostiju. Na kraju je Slaven Ponjavić igrom 2+1 okrunio odličan meč.
„Danas nam je stvarno išao od ruke šut za tri poena. Utakmica je bila na visokom nivou. Kamen temeljac za pobjedu postavili smo u prvom poluvremenu. Kasnije smo suvereno sačuvali dva boda“, zadovoljan je bio i trener Komušine Maxim Rohn.
Trener gostiju Jurica Puljić, inače bivši igrač u Bundesligi, pohvalio je igrače Komušine: „Komušina je zasluženo pobjedila, uglavnom zahvaljujući odličnom postotku šuta. Danas nam je nedostajao Ralph Idler. Svaka čast i publici u Haiterbachu, što se rijetko viđa u ovoj ligi“, rekao je Puljić. (ez/db)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (4 poena), Domagoj Buljan (14), Al Elliott (14), Robert Balukčić, Mark Grohar, Burim Haljilji (2), Sascha Kesselring (10), Mario Marić (4), Edris Naim (9), Slaven Ponjavić (20), Maxim Rohn, Arber Shabani (3).