Peta pobjeda u nizu, Komušina gazi dalje…

0

Nevjerojatnoj seriji košarkaša Komušine iz Haiterbacha nema kraja! Peta pobjeda u nizu upisana je na parketu do sada vodeće ekipe regionalne lige, u Ludwigsburgu, i to rezultatom 70:63.
Oko stotinu navijača iz Haiterbacha potpuno je nadglasilo domaću publiku, a Komušina je odlično startala, pogotovo zahvaljujući vrlo motiviranom Saschi Kesselringu.

Ludwigsburg je uzvratio odličnim centrima Nedimom Hadžovićem i Jonathanom Maierom, inače igračem drugoligaša iz Kirchheima, te je preokrenuo rezultat na 12:11. Međutim, to je ostalo jedino vodstvo domaćina. Za razliku od prijašnjih utakmica, Komušina je odigrala vrlo koncentrirano s linije slobodnih bacanja, što je bio jedan od presudnih faktora za pobjedu. Odličnom obranom, ali i sjajno raspoloženim Alom Elliottom hrvatski je klub otišao na poluvrijeme prednošću 36:29. „Od početka je to bila utakmica na visokom nivou. Ludwigsburg je pokušavao dosta toga odigrati preko svojih centara, ali i naši su visoki momci znali parirati“, rekao je Mario Marić.

Nakon poluvremena, Sascha Kesselring je i u napadu proradio, pogodio je čak dvije trice. Domagoj Buljan je dodao još tri poena i prednost je konstantno rasla. U obrani su gotovo nesavladavi bili Olaitan Adeboyeku, Slaven Ponjavić i Sascha Kesselring. Domaćin im nije imao što suprotstaviti te je postigao samo 13 poena u trećoj četvrtini. Vrlo disciplinirana i kolektivno odlična igra bila je glavni razlog za novu prednost Komušine od  57:42. Ludwigsburg se pokušavao vratiti svim silama, ali jednostavno je Komušina bila bolja. Kad god bi Ludwigsburg malo pristizao, Komušina bi imala odgovor u liku Slavena Ponjavića ili sjajnog Amerikanca Elliotta.  Tri minute prije kraja prednost za Komušinu je glasila 69:55, zatim se malo popustilo u angažmanu i Ludwigsburg je uspio smanjiti razliku na konačnih 63:70.

KKK Haiterbach je pobjedom u Ludwigsburgu skočio na drugo mjesto regionalne lige. Novajlija u ligi postao je ubrzo najneugodniji protivnik, pogotovo za tobožnje favorite. Pitanje je gdje vodi put hrvatskog košarkaškog kluba i do kada je moguće držati ovako sjajnu formu. Ekipu dobrim dijelom nosi i euforija u Haiterbachu te naravno odlični navijači. „Danas smo pokazali da vjerujemo u sebe. Odigrali smo odličnih 38 minuta. Na kraju nismo bili dovoljno pažljivi i to nam se ne bi trebalo ponovo dogoditi. Jako sam ponosan na igru svoje momčadi”, kazao je trener Mario Marić.

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (7 poena), Domagoj Buljan (3), Al Elliott (24), Mark Grohar, Burim Haljilji, Sascha Kesselring (18), Marian Lischka, Edris Naim (3), Slaven Ponjavić (3), Arber Shabani (12). (ez/db)