U dramatičnoj završnici Komušina opet pobjedila!

0

Nevjerojatnih šest utakmica u nizu pobjedili su košarkaši Komušine iz Haiterbacha u regionalnoj ligi. Protiv odlične ekipe SG Mannheim na domaćem parketu ostvarena je pobjeda od 77:72.

Komušina je opet odlična ušla u igru, međutim bilo je dosta nesreće pri šutevima koji su ulazili i izlazili s obruča. Mannheim je znao uzvraćati putem svojih najboljih igrača Alexandera i Christiana Kuhna. Domagoj Buljan pogodio je dvije trice, ali se na poluvreijeme otišlo izjednačeno 36:36. „Mannheim je vrlo izjednačena i neugodna ekipa. Nismo uspjeli u prvoj fazi utakmice naći pravo rješenje i ostvariti značajniju prednost“, kazao je trener Mario Marić.

Al Elliott je pogodio tricu na početku drugog poluvremena, ali je Mannheim nastavio vrlo konzekventnom igrom.  Komušina je odličnim izvođenjem slobodnih bacanja (75 %, 18/24) držala egal u utakmici. Poentirali su  Sascha Kesselring i Slaven Ponjavić, ali se vodstvom gostiju od dva poena završila treća četvrtina. Na ćalost, centar domaćih, Olaitan Adeboyeku, morao je napustiti parket zbog pete osobne pogreške, a zamjenio ga je  Marian Lischka. Al Elliot i Domagoj Buljan poentirali su u završnoj četvrtini, ali su braća Kuhn na strani Mannheima bili gotovo nezaustavljivi. Mannheim je vodio s četiri razlike samo minute I pol do kraja utakmice. Trener Marić na teren je zatim poslao brzog beka Arbera Shabania, Domagoj Buljan pogodio je dva slobodna bacanja i razlika je smanjena na 69:71.  Kapetan Al Elliot zatim je osvojio loptu na sredini terena i zaustavljen je nesportskom pogreškom. Amerikanac je bio siguran s linije slobodnih bacanja i izjednačio je rezultat. Sljedeći napad opet je odlično odigrao Elliott i asistirao Saschi Kesselringu, a semafor je pokazivao 73:71 za Komušinu.  Napad Mannheima zatim je zasutavljen, a gosti su promašili jedno od slobodnih bacanja. Sljedeći na liniji bio je Sascha Kesselring koji je pogodio oba svoja bacanja za 75:72. Opet je napad Mannheima zaustavljen taktičkim foulom i opet su gosti promašili jedno bacanje. Sascha Kesselring je iznova fauliran i opet je siguran oba puta s crte slobodnih bacanja. 77:72 i kraj utakmice!

„Ostali smo mirni u dramatičnoj završnici. Raduje me time više da smo osvojili dva boda. Mannheim je vrlo dobar protivnik I ovo su vrijedni bodovi. Hvala navijačima na sjajnoj potpori“, rekao je trener Komušine Mario Marić.
Trener Schneider na gostujućoj bio je siguran u pobjedu: „Dosta glupim fauliranjem na kraju smo izgubili utakmicu. Čestitam Komušini na pobjedi. I dalje ćemo pokušati što prije osigurati ostanak u ligi“, rekao je Schneider.

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (12 poena), Robert Balukčić, Domagoj Buljan (15), Al Elliot (16), Mark Grohar, Sascha Kesselring (16), Marian Lischka (1), Edris Naim, Slaven Ponjavić (11), Arber Shabani (6).