Komušina i dalje drži prvo mjesto!

0

Zahvaljujući odličnoj igri u obrani, pogotovo u zadnjim minutama susreta, košarkaši Komušine iz Haiterbacha ostvarili su osmu pobjedu u nizu (78-76) u susretu protiv Leimena.

Sve je počelo vrlo izjednačeno, premda se čnilo da Komušina ima jasnu prednost visokih i snažnih igrača pod košem. Centri Sascha Kesselring i Marian Lischka odlično su ušli u susret, dok je na strani Leimena najbolji bio brzi bek Nägele. Minimalnom prednošću 18-18 završena je prva četvrtina. Međutim, druga četvrtina donijela je dominaciju Komušine. Al Elliott, Sascha Kesselring i Slaven Ponjavić bili su precizni za tri poena, a Elliott je jednoj trici čak dodao i slobodno bacanje nakon što su ga igrači Leimena faulirali za vrijeme šuta. 49-37 glasila je lijepa prednost Komušine na poluvremenu.

Nakon odmora, međutim, navijači Komušine nisu mogli prepoznati svoju momčad. Gotovo da se nije igrala obrana, a Yannick Rupp je držao Leimen u igri, gosti su se približili na samo dva poena zaostatka (52:50). Haiterbach je potpuno ispustio konce igra iz ruku, te je primio čak 31 poen u trećoj četvrtini. Leimen je poveo s 68-67 na kraju treće četvrtine te je na početku zadnjeg dijela utakmice uspio povećati vodstvo i na  76-71. Kesselring je morao napustiti parket zbog pete osobne pogreške. Ponjavić je smanjio zaostatak na 73:76, a Al Elliott je dodao još jedno slobodno bacanje za 74-76. Oko 400 gledatelja u dvorani nisu više izdržali sjediti na svojim sjedalicama. Vladao je urnebes, navijači su pokušavali animirati igrače da se ponovo posvete obrani. Završnica utakmice bila je obilježena velikim brojem slobodnih bacanja. Mario Marić je pogodio jedno bacanje. Leimen je bio prisiljen šutirati iz nepogodnih situacija, a osobnim pogreškama gosti su zasutavljali igru Komušine nadajući se u promašaje. Gotovo svi igrači Komušine koji su izvodili slobodna bacanja, pogodili bi samo jedan od dva šuta. Tako i Al Elliott koji je izjednačio na 76:76. Shabani je pogodio za vodstvo od 77:76 da bi ponovo sjajni Al Elliott postavio konačan rezultat 78:76. Leimen je u zadnjem napadu imao čak tri šanse izjednačiti utakmicu ili čak pobijediti, međutim svi šutevi su promašili svoj cilj.

Vrijednom pobjedom protiv Leimena, Komušina ostaje vodeća momčad regionalne lige. „Sigurno ovo nije bio naš najbolji dan. U fazi obrane smo odigrali vrlo loše izuzevši zadnjih pet minuta. Međutim, veliko samopouzdanje koje imamo pomoglo nam je na kraju da osvojimo nova dva boda. Kao momčad ostali smo mirni i uspjeli smo preokrenuti rezultat“, rekao je trener Komušine Mario Marić.  Trenerica Leimena Tine Sauer kazala je: „Bila je ovo izjednačena utakmica, mi smo odigrali odlično drugo poluvrijeme. Lošim postotkom šuta sa linije slobodnih bacanja Haiterbach nas je zapravo držao u igri. Mislim da je u našoj igri primjetan napredak i vjerujem da ćemo tu igru, nakon povratka nekoliko ozlijeđenih igrača, uspjeti pretvoriti i u bodove“. (db/cd)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (14 poena), Robert Balukčić, Domagoj Buljan (2), Al Elliott (18), Sascha Kesselring (25), Daniel Čavara, Mario Marić (1), Marian Lischka (1), Slaven Ponjavić (15), Manuel Rupčić, Arber Shabani (3).