Komušina slavila i u Heidelbergu

0

Košarkaši Komušine iz Haiterbacha svoju seriju pobjeda proširili su na čak devet u nizu. Na gostovanju u Heidelbergu, Komušina je ponovo imala potporu navijača, među ostalima i onih iz mjesta Eberbach (kod Heidelberga). Ipak, posljednji na ljestvici, Heidelberg, je započeo malom serijom i poveo  8:1. Međutim, sjajni  Al Elliott i centar Sascha Kesselring držali su svoju ekipu u igri. U prvo četvrtini obrana još nije bila na visini zadataka, tako da je domaća ekipa zabilježila vodstvo od 23-22 nakon prvih deset minuta igre.  Tricama Ala Elliotta i Slavena Ponjavića te jednostavnim poenima Domagoja Buljana i  Olaitana Adeboyekua Komušina je u drugoj četvrtini preokrenula igru i povela s 49-37 na poluvremenu. Domaćin je dao sve od sebe i smanji ona 44:52, ali su Arber Shabani i Al Elliott vratili razliku na 59:44. Mladi Robert Balukčić u Heidelbergu je upisao svoje prve poene u regionalnoj ligi.   Olaitan Adeboyeku spektakularnim zakucavanjem je ponudio atraktivan potez za gledatelje. Utakmica je završena rezultatom 84:60.

„Trebalo nam je malo vremena da se zagrijemo. Igrači s klupe iskoristili su danas svoju priliku. Bila je to vrlo kompaktna utakmica moje momčadi. Puno smo rotirali igrače i brzo smo stvorili značajnu rezultatsku razliku“, rekao je trener Komušine Mario Marić. „Gledamo iz utakmice u utakmicu, bez opterećenja. Prije sezone imali smo minimalan cilj, a to je ostanak u ligu, a za to nam je potrebno barem deset pobjeda. Nećemo se odmarati na lovorikama, nego nastavljamo punim gasom iz tjedna u tjedan”, dodao je  Marić. (cd/db)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (9 poena), Robert Balukčić (7), Domagoj Buljan (10), Al Elliott (29), Marian Lischka, Sascha Kesselring (7), Mario Marić, Slaven Ponjavić (12), Manuel Rupčić, Arber Shabani (10).