Zaustavljen pobjednički niz Komušine!

0

Nakon devet pobjeda u nizu košarkaši Komušine iz Haiterbacha poraženi su na domaćem parketu od ekipe ratiopharm Ulm. Samo šest igrača stiglo je u Haiterbach braniti boje Ulma, ali se radilo sve o igračima koji su već iskusili igranje barem u drugoj Bundesligi, a jedan od njih, Kay Gausa, i u prvoj ligi te europskim natjecanjima.
Gosti su od samog početka krenuli nevjerojatnom efikasnošću i brzinom. Komušina je od prvih trenutaka susreta morala hvatati zaostatak. Sascha Kesselring postigao je tri trice i držao je donekle svoju ekipu u igri. Ipak, KKK je igrala neorganizirano i nepromišljeno. Znao je to iskoristiti Daniel Albus, koji je pogađao jedan šut za drugim. „Obrana je za nas bila strani pojam. To što smo ponudili,  nije bilo za prihvatiti. Znali smo da je Ulm u napadu vrlo jak, ali mi nismo bili spremni boriti se tjekom cijele utakmice“, rekao je trener Komušine Mario Marić. Christian Grosse i suigrači, međuim, znalački su iskoristili lošu fazu u igri Komušine te su nakon dvadeset minuta već imali 60 postignutih poena! Haiterbach nije uspio realizirati značajniji povratak u igru, što je bilo jako teško obzirom na zapravo perfektno prvo poluvrijeme gostiju.

Na početku drugog poluvremena odlični Brian Butler zakucao je za goste i činilo se da slijedi daljnji potop Komušine. Ipak, košarkaši hrvatskog kluba očito su skrojili plan u pauzi utakmice. Bolje se igrala obrana, gostima se nisu dozvoljavali laki prodori do koša. Razlika se pomalo smanjivala, Saschu Kesselringa gotovo nitko više nije mogao zaustaviti, a i Marian Lischka je dao šest uzastopnih poena, tako da je razlika smanjena na 58:68. Slaven Ponjavić je zatim dodao četiri poena i Al Elliott još jedan koš za smanjenje zaostatka na 71:75. Međutim, Haiterbach je završavao mnoge akcije nepromišljeno, Christian Grosse postigao je nove poene za goste i utakmica je bila riješena.

„U ovom susretu dokazali smo naš moral. Da je utakmica trajala još 2-3 minute, uvjeren sam da smo mogli i pobijediti. Obranu smo jako loše odigrali, tako da nas je talentirana ekipa poput Ulma znalački kaznila. Ulm je sigurno jedna od momčadi u ovoj ligi koje znaju igrati atraktivnu košarku“, rekao je trener  Mario Marić.
Za Komušinu su igrali: Kesselring (24 poena), Elliott (20); Balukčić, Adeboyeku (9), Lischka (8), Buljan, Marić (2), Naim (1), Shabani (4), Ponjavić (12),Rupčić, Haljilji,