KK Komušina poražen i u Stuttgartu

0

ROT WEISS STUTTGART – KKK HAITERBACH    85:77

Košarkaši KK Komušine iz Haiterbacha izgubili su i po drugi puta za redom u regionalnoj ligi. Prvi poraz na gostujućem parketu dogodio se u Stuttgartu protiv ekipe Rot-Weiss Stuttgart. Očito umorni od božićne proslave koja je bila na rasporedu dan uoči utakmice u Stuttgartu, igrači Komušine su se dojmili nekoncentrirani i prespori. Domaćin predvođen trenerom Ivicom Ristićem je počeo energično i agresivno te je brzo poveo sa 6:0. Slaven Ponjavić i Sascha Kesselring prvi su se probudili u redovima gostiju i smanjili ubrzo razliku. Prilično izjednačena utakmica mogla se vidjeti u prvih deset minuta. Međutim, Rot-Weiss je u drugu četvrtinu ušao s neugodnim presingom te je povećao vodstvo na 29-19. Komušina nije uspjevala pogoditi šuteve za tricu, a Stuttgart je kontrolirao skok igru, što je mnoge iznenadilo obzirom na centarsku dominaciju Komušine na papiru.

“Opet smo lose ušli u utakmicu. Nismo uspjeli zatvoriti prostor domaćoj ekipi”, rekao je trener Mario Marić. Nakon poluvremena Al Elliott je uspio držati priključak za Komušinu, ali više od toga jednostavno nije išlo. Najveća prednost domaćina glasila je 56:40. Haiterbach se pokušavao približiti, pogotovo putem Kesselringa i Olaitana Adeboyekua, ali previše je bilo neforsiranih i jeftinih pogrešaka i gubitaka lopti. “Puno toga danas nije funkcioniralo u našoj igri, previše je bilo tehničkih grešaka, zasluženo smo izgubili“, priznao je i Marić.

Nakon prvog dijela sezone KK Komušina ipak može biti vrlo zadovoljan rezultatima. Treće mjesto uz devet dobjeda iz dvanaest utakmica sjajno zvuči, pogotovo jer takvo nešto prije  sezone nitko nije mogao očekivati. (db/ez)

Za Komušinu su igali: Adeboyeku (10 poena), Balukčić, Buljan, Elliott (16), Haljilji, Kesselring (20), Lischka, Marić (6), Naim (4),  Ponjavić (18), Shabani (3).