PIPI ispio Cedevitu!

0

Splitski “Žuti” u dramatičnoj završnici svladali su u zagrebačkom Domu sportova favoriziranu Cedevitu rezultatom 75:72!

Do prvog vodstva “Žuti” su došli samo 24 sekunde prije kraja, tricom Krušlina, da bi nakon izgubljene lopte Cedevite Vukušić iz slobodnih bacanja zabio dva koša za konačnu pobjedu Splita.

Od samog početka, “Žuti” su bili u igri, ne dopuštajući igračima Aleksandra Petrovića da se odlijepe, ali do same završnice nisu uspijevali doći do vodstva, kao ni do izjednačenja.

U prvom poluvremenu tek su najbliže došli do rezultata 18:18, da bi Cedevita na odmor otišla s 9 koševa prednosti.

Ipak, košarkaši Mladena Erjaveca, nisu se predavali, te su domaćine stiskali do same završnice. Četiri i pol minute prije kraja, Split je došao na samo pola koša (63:62), ali Cedevita se ipak uspijeva obraniti i otići na 70:64.

No, najefikasniji među “Žutima” Vujčić, (koji je ukupno postigao 18 koševa), te Vukušić uspijevaju opet smanjiti na samo 71:70, minutu i 23 sekunde prije kraja.

Tada Aco Petrović zove minutu odmora, iz sljedećeg napada Cedevita odlazi na 72:70, ali tada dolazi do ključne Splitove akcije –  mladi Krušlin postiže tricu za vodstvo KK Split-a 72:73!

Cedevita odlučuje uzvratiti dugim napadom, ali dvije sekunde prije kraja, “žuti” se uspijevaju obraniti i uzeti im loptu, nakon čega domaćini rade prekršaj nad Vukušićem. Odlični Vukušić zabija oba slobodna bacanja za senzacionalnu i potpuno zasluženu pobjedu Splita u dramatičnoj završnici nad Cedevitom usred Zagreba!

Jučerašnja pobjeda je prva gostujuća pobjeda KK Split-a u regionalnoj ABA ligi! I to kod Euroligaša. Cedevita koja plaća milijunske ugovore svojim igračima a igrači KK Split-a ne znaju mjesecima za plaću, spavaju u Zagrebu gdje god tko stigne, kod prijatelja ili rodbine jer klub nema novaca za hotel a sutra KK Split igra kup utakmicu u Osijeku.

Ovo se zove ljubav prema klubu, najtrofejnijem hrvatskom klubu, koji jednostavno ne smije propasti! Moglo bih se i reći da je ovo odličan primjer kada sport i entuzijazam pobijede novac!