Komušina otvorila novu godinu pobjedom

0

KK Komušina – wila Panthers Schwenningen 82-72

Zahvaljujući borbenom duhu i preokretanju rezultata, košarkaši Komušine slavili su u prvoj ligaškoj utakmici u novoj godini protiv satava Schwenningena. Gosti su u dvoranu u Haiterbachu stigli bez najavljenog pojačanja iz Engleske, ali su zato vrlo dobro započeli utakmicu putem svojih bugarskih šutera Borisova i Pangarova.

U vrlo intenzivnoj i brzoj utakmici Komušina je uzvraćala putem Elliotta i Kesselringa, a prva četrtina završila je tijesnim vodstvom Schwenningena od 22-21. Samba Thiam i Topscorer Mensah Taylor zatim su bili zaslužni za povećanje vodstva gostiju na 29-21. Bivši igrač Schwenningena Domagoj Buljan pogodio je tricu za rezultat 29-35 iz perspektive domaćina.  Ipak, gosti su nastavili koncentrirano i na poluvreijeme su uspjeli otići prednošću 40:33. Štoviše, na početku drugog poluvremena Schwenningen je čak povećao vodstvo na 49-38.

Komušina Haiterbach uzvratila je tada agresivnijom igrom, pogotovo pod koševima. Arber  Shabani i Edris Naim bili su prava osvježenja na perketu u redovima domaćina. Prednost Schwenningena pomalo se smanjivala, Komušina je odigrala odličnu obranu u ovoj fazi utakmice. Naravno, i dobro poznata publika u Kuckuckshalle tada se probudila i nosila svoje igrače do, pokazat će se, konačne pobjede.  Edris Naim tricom je izjednačio rezultat na 53:53. Ukrao je zatim loptu Tayloru i dodao još jedan uspješan šut za tri poena. U zadnju četvrtinu Komušina je ušla vostvom 58:54. Domagoj Buljan i Sascha Kesselring nastavili su poentirati, dok je  Taylor pokušavao uzvraćati za goste. Al Elliott pogodio je tricu za 70:60. A borbeni centar Sascha Kesselring pogodio je za 72:62, da bi zatim Arber Shabani ubacio tricu za 75:62. Schwenningen se još jednom pokušao vratiti u utakmicu, ali bez uspjeha.

„Uspjeli smo u drugom poluvremenu povećati agresivnosti i angažman na terenu. Zatvorili smo gostima prostor sjajnom obranom. Uz pomoć publike, nije nas se moglo više zaustaviti. Pokazali smo da smo dobra momčad i da se možemo natjecati sa svakim protivnikom ako igramo dovoljnim intenzitetom“, rekao  je trener Mario Marić.
Komušina sada nastavlja gostovanjem u Fellbachu, protiv ekipe trenera Damira Mandira, u kojoj s Tomislavom Martinovićem, Juricom Zelićem i Stanislavom Vidačkom okosnicu čine također hrvatski igrači. U prvoj ovosezonskoj utakmici Komušina je izgubila na domaćem parketu od Fellbacha, preostaje za vidjeti kako će završiti uzvratna utakmica. (db/ez)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (7 poena), Domagoj Buljan (13), Al Elliott (24), Daniel Čavara, Sascha Kesselring (14), Benin Halilović (2), Burim Haljilji (2), Marian Lischka, Mario Marić, Edris Naim (6), Slaven Ponjavić (4), Arber Shabani (10).