Komušina poklekla u infarktnoj završnici, presudili Zelić i Martinović

0

Bila je to rijetko viđena drama u dvorani Gäuäcker u Fellbachu. U infarktnoj završnici košarkaši Komušine iz Haiterbacha izgubili su od Fellbach Flashersa rezultatom 72-73.  Samo 0,9 sekundi dijelilo je Komušinu od produžetaka, ali jednostavno sreća nije htjela naše košarkaše. Vratimo film malo u natrag: 18 sekundi je preostajalo do kraja utakmice kada je rezultat glasio 72-72. Komušina je bila u posjedu lopte, Amerikanac Al Elliott uzeo je sve u svoje ruke, čekao da prođe što više vremena i iz prilično teške situacije uputio šut za tri poena. Bezuspješno. Elliott je mogao ići i na prodor prema košu ili polaganje, ali pokušao je ubaciti tricu. Skok su uhvatili igrači Fellbacha, lopta je došla do Markusa Gekelera koji je krenuo u protunapad. Zasutavljen je osobnom greškom 0,9 sekundi prije kraja, a sudac je prekršaj uočio s nekih petnaestak metara. Gekeler je rutinirano ubacio prvo slobodno bacanje i drugi šut uputio na obruč. Komušina više nije mogla uputiti pravi šut i utakmica je bila izgubljena.

Obje momčadi su na početku utakmice trebale nekoliko minuta da uhvate svoj ritam. Fellbach su predvodili odlični hrvatski igrači Jure Zelić i Tomislav Martinović. Uvijek su domaćini bili u laganoj prednosti, ali se Komušina nikada nije udaljila previše. Centri Komušine muku su mučili s osobnim pogreškama, pa je trener Mario Marić bio prisiljen rotirati. Fellbach je bio odličan u skoku u napadu te je u mnogim situacijama dosta lako poentirao. 25:16 glasio je rezultat za domaćina nakon prve četvrtine. Slaven Ponjavić vratio je Komušinu u igru s dvije trice, a i centri  Sascha Kesselring i Olaitan Adeboyeku pridonijeli su smanjenju zaostatka Komušine na 36-37 na poluvremenu. Ipak, u trećoj četvrtini Tomislav Martinović je bio vrlo precizan te se Fellbach opet odlijepio na 56:47. Ovaj put je Domagoj Buljan odgovorio s dva uspješna šuta za tri poena.  Oko 200 gledatelja čekalo je s uzbuđenjem na zadnju četvrtinu. Al Elliott preuzeo je komandu u redovima Haiterbacha. Na drugoj strani Jure Zelić bio je sjajan, te je postigao u ovoj fazi nekoliko vrlo važnih poena za svoju ekipu. Fellbach je vodio s 68:66, zatim s 71:68. Al Elliott pogodio je dva slobodna bacanja a Sascha Kesselring je uhvatio važan skok i dodao koš za prvo vodstvo Komušine na utakmici. Sljedeći napad Fellbacha zaustavljen je osobnom pogreškom na Talijanu Paulu Gueli. Centar Fellbacha pogodio je samo jedno slobodno bacanje za izjednačenje na  72:72. I tada je uslijedila dramatična završnica koju smo opisali na početku ovoga teksta.

„Čestitam Fellbachu na pobjedi. Brzo smo upali u probleme s osobnim pogreškama, posebno naši centri. Stalno smo dostizali zaostatak i na kraju smo skoro uspjeli. Danas je pobjedila sretnija ekipa, sve smo imali u našim rukama i mogli smo u najmanju ruku osigurati produžetke. Nije mi jasno kako je sudac na kraju mogao dosuditi onakav faul. No, sada nas čeka teško gostovanje kod vodeće ekipe u ligi. Trebamo zasukati rukave, dobro trenirati I pokušati ostvariti što bolji rezultat”, rekao je trener Komušine

Najbolji strijelac utakmice, Jure Zelić, kazao je: “Znali smo da nas čeka jako teška utakmica u kojoj smo morali kontrolirati skok te igrati čvrstu timsku obranu. Komušina je stvarno jaka ekipa, no u našoj dvorani nećemo nikome unaprijed priznati da je bolji od nas. Hvala našim navijačima i svaka čast navijačima Komušine, skidam im kapu do poda kako bodre svoj klub, najbolji su”, rekao je Zelić.
(ez/db)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (3 poena), Domagoj Buljan (12), Al Elliott (24), Sascha Kesselring (17), Marian Lischka, Burim Haljilji (2), Mario Marić, Edris Naim (4), Slaven Ponjavić (9), Robert Balukčić, Arber Shabani (1).

Za Fellbach su igrali: Tomislav Martinović (15 poena), Markus Gekeler (5), Johannes Hübner (7), Jure Zelić (26), Paul Schwarzenberger (2), Dmitriy Seykovich, Andreas Tsiminos, Stanislav Vidačak, Nick Nießen, Kai Nenz (6), Paulo Gueli (12).