Izgubili u još jednoj košarkaškoj drami

0

SG Heidelberg- Kirchheim – KKK Haiterbach   86:83

Nakon dugih 45 minuta igre (jedan produžetak), igrači KK Komušine morali su napustiti parket u Heidelberg-Kirchheimu sagnutih glava. Vodeća momčad regionalne lige slavila je u dramatičnoj utakmici pred oko 400 gledatelja i time gotovo sigurno osvojila prvenstvo.

Oko 130 navijača stiglo je iz Haiterbacha u Heidelberg. Komušina je odlično ušla u utakmicu, pogotovo Sascha Kesselring briljirao je pod košem. Domaćine u početnoj fazi nikako nije išao šut, ali su zato uzvraćali borbenošću, prvenstveno u skok igri. Poluvrijeme je završilo rezultatom 34-30 za goste iz Haiterbacha.

„Trebali smo u toj dazi otići s većim vodstvom na predah. Omogućili smo gostima previše drugih šansi. Naš skok nije bio na zavidnoj visini“, rekao je trener Komušine Mario Marić koji je na gostovanju u Heidelbergu morao sastaviti ekipu bez slijedećih igrača: Edris Naim, Marian Lischka, MarkGrohar, Benin Halilović i Robert Balukčić.

Na početku treće četvrtine Slaven Ponjavić i Al Elliott povećali su čak prednost na 40:32, ali je zatim proigrao odlični Philipp Rittinger u redovima Heidelberga. Počela je tada dramatična faza utakmice, u kojoj se vodstvo stalno mijenjalo. Tek Stephan Klebes, ponajbolji igrač utakmice, potpuno je preokrenuo rezultat na  69:60 za Heidelberg, i to samo dvije  minute prije kraja utakmice. Ipak, Kesselring je pogodio tricu za 67:71, Komušina je podigla intenzitet u obrani do maksimuma, Ponjavić je bio precizan s linije slobodnih bacanja, a Heidelberg je pokazao živce i redao izgubljene lopte.  Al Elliott ubacio je dva slobodna bacanja, izjednačio se rezultat i čak je Sascha Kesselring imao priliku riješiti susret zadnjim šutem u regularnom dijelu vremena. No, bio je neprecizan.

U produžetku Arber Shabani pogodio je tricu za 76:73, ali je Heidelberg znao uzvratiti i povesti 76:77, i tako je opet vodstvo šetalo s jedne strane na drugu. Ključan trenutak je bio kada je Komušina prilikom vodstva od 82:81 tri napada završila bez postignutog koša. Al Elliott mogao je pet sekundi prije kraja utakmice opet izjednačiti rezultat i time povesti svoju ekipu u drugi produžetak, ali je ubacio samo jedan šut s linije slobodnih bacanja. Brzim prekršajem zaustavljen je Philipp Rittinger koji je, pak, bio siguran izvođač slobodnih bacanja za konačnih 86:83.

„Kontrolirali smo utakmicu gotovo 30 minuta i premalo smo materijalizirali tu našu dominaciju. Bili smo jako borbeni i s malo sreće  mogli smo i pobijediti, ali nismo na žalost uspjeli”, rekao je trener Marić. Sada je Komušina na petom mjestu regionalne lige. „Uvijek sam upozoravao da je liga jako izjednačena. S malo više sreće u zadnje dvije utakmice, mogli smo sada biti i prvi. Sada imamo slobodan vikend i moramo se malo odmoriti i pripremiti za preostale utakmice”, zaključio je Mario Marić. (cd/db)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (5 poena), Domagoj Buljan (6), Al Elliott (34), Burim Haljilji, Sascha Kesselring (23), Mario Marić, Arber Shabani (7), Slaven Ponjavic (8).