Konačno opet pobjeda KK Komušine!

0

TuS Urspringschule – KKK Haiterbach     68:74 (19:15; 34:42; 48:57)

Zahvaljujući odličnom šutu izvana košarkaši Komušine iz Haiterbacha, nakon dva tijesna poraza, vratili su se na pobjedničke staze slavljem na gostovanju u Urspringu.

„Kada se analiziraju i ostali rezultati ovog kola, onda je naša pobjeda u Urspringu od izuzetnog značaja“, rekao je trener Mario Marić pohvaljujući svoje igrače na koncentriranoj igri tijekom svih 40 minuta. Premda su domaćini bili pojačani s četvero igrača iz druge Bundeslige, Komušina je prvu četvrtinu igrala dobro, uglavnom je rezultat bio tijesan, a Urspring je nakon prvih deset minuta vodio s 19:15. U drugoj četvrtini Komušina se, pak, odlijepila. Po tri trice ubacili su  Domagoj Buljan i Slaven Ponjavić. Centri Sascha Kesselring i Olaitan Adeboyeku držali su kontrolu nad skokom i na poluvrijeme se otišlo prednošću od  42:34.
U trećoj četvrtini i  Al Elliott je pogodio dvije trice, a prednost KK Haiterbacha porasla je na 57:48. Urspring se nije predavao, ali su Sascha Kesselring i Slaven Ponjavić te „snajper“ Domagoj Buljan uvijek imali dobre odgovore. Playmaker Arber Shabani zabio je trinaestu tricu Komušine u utakmice te je rezultat glasio 70:59. Sid Marlon Theis i Tim Unterluggauer na kraju su pokušali preokret, ali Komušina se nije dala iznenaditi. „Kao ekipa smo igrali odlično. Urspring je mlada i talentirana momčad. Mi smo znali iskoristiti naše adute“, kazao je Marić. Komušina se i dalje nalazi u prvom dijelu ljestvice i sve je još potpuno otvoreno do kraja sezone. (cd/db)
Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (7 poena), Domagoj Buljan (17), Al Elliott (13), Burim Haljilji, Sascha Kesselring (18), Marian Lischka (2), Mario Marić, Slaven Ponjavić (13), Manuel Rupčić, Arber Shabani (4).