Komušina svladala Berghausen!

0

KKK Haiterbach – TSV Berghausen 80:71 (16:12;34:24;49:37)

Košarkaši Komušine iz Haiterbacha pokazal su pravu reakciju nakon visokog poraza protiv Heidelberg-Kirchheima. Pobjedom 80-71 protiv Berghausena, Komušina se ponovo stabilizirala. Igrači trenera Marija Marića od početka su bili vrlo koncentrirani. Slaven Ponjavić bio je posebno dobro raspoložen, a i ponovno igranje Sasche Kesselringa itekako se odrazilo na tijek susreta. Haiterbach je postizao dosta koševa unutar zone, dok su gosti svoju sreću pokušavali šutevima iz daljine. Utakmica je uglavnom bila otvorena i brza. Nakon prve četvrtine Berghausen je čak vodio s 20-23. Zatim je Kesselring postigao sedam poena za redom. Domagoj Buljan se uključio u listu strijelaca, i Komušina je otišla na poluvrijeme s deset koševa razlike u džepu.

„Igrali smo puno bolje nego prošli tjedan i pogotovo smo donosili kvalitetnije odluke na terenu. Samopouzdanje je zapravo raslo iz minute u minutu“, rekao je trener Marić.

U drugom poluvremenu Al Elliott i suigrači dodatno su pojačali ritam. Prednost je porasla na 47-28. Sascha Kesselring je u ovoj fazi odlično asistirao te se pokazalo koliko je vrijedan igrač za Komušinu.
Ipak, Bergahusen nije imao što izgubiti te je riskirao sve i skoro došao do preokreta. Naime, predvođeni Steffenom Puschmannom gosti su se približavali, pogađali su jednu tricu za drugom. Međutim, i Domagoj Buljan je imao dobar šuterski dan te je pogodio čak četiri trice u samo nekoliko minuta. Dvije minute prije kraja semafor je pokazivao samo 68:63 za Komušinu. Tada su Slaven Ponjavić i Al Elliott preuzeli odgovornost i bodovi nisu isupušteni iz ruku, čime je Komušina trenutno na četvrtom mjestu na ljestvici. „Danas smo dosta mijenjali igrače. Iako smo znali da Berghausen odlično šutira izvana, nismo im smjeli dopustiti da se ovoliko približe“, rezonirao je Mario Marić.

Trener gostiju Steffen Puschmann kazao je: „Došli smo danas sa samo sedam igrača. Utakmicu smo izgubili pod košem. Ipak, dobro smo odigrali, pogotovo izvana, ali kao što je to ove sezone često slučaj, na kraju to nije bilo dovoljno. Bit će teško osigurati opstanak u ligi, ali ne predajemo se“.

Za Komušinu su igrali: Slaven Ponjavić (18 poena), Domagoj Buljan (18), Al Elliott (15), Sascha Kesselring (15), Edris Naim (5), Robert Balukčić (2), Olaitan Adeboyeku (2), Burim Haljilji, Daniel Čavara, Marian Lischka, Mario Marić, Arber Shabani (5).