Fijasko Komušine protiv vodećeg Heidelberga

0

Na papiru vrlo zanimljiva utakmica košarkaške regionalne lige između Komušine Haiterbacha i vodeće momčadi lige Heidelberg-Kirchheima završila je iznenađujuće visokom pobjedom gostiju iz Heidelberga. Na kraju je semafor pokazivao čak 92-48 za goste koji su time učinili značajan korak prema osvajanju prvenstva. Haiterbach je igrao bez Sasche Kesselringa i nikako hrvatski košarkaši nisu pronašli ritam u ovoj utakmici. U prvih deset minuta Heidelberg je postavio temelje za pobjedu. Bilo je najprije 18-8, a zatim i 28-12. Gosti su odlično šutirali, a imali su doduše i dovoljno slobodnog prostora, jer obrana Komušine nikako nije bila na visini zadatka.  U drugoj četvrtini uslijedio je neviđeni fijasko za Komušinu. Unutar sedam minuta domaći sastav je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a prednost Heidelberga narasla je na nedostižnih 50-13!

„Gosti su u svakom pogledu bili nadmoćni. U prvom susretu bili smo izjednačeni, čak igrali produžetke, ali ovu utakmicu treba zaboraviti i u sljedećem kolu odigrati kao da se ništa nije dogodilo“, rekao je šef košarkaškog odjela Komušine Jan Rupčić. Trica Ala Elliotta malo je olakšala stanje, trener Mario Marić pokušao je rotirati igrače, ali to mu nije donijelo nikakve značajnije promjene. 18-godišnji Daniel Čavara dobio je priliku te je dobro iskoristio minute provedene na terenu.  „U životu nisam vidio tako loših 20 minuta igre. To nismo bili mi. Nisam mogao prepoznati svoje igrače. Ništa nije funkcioniralo“, kazao je trener Marić.  Komušina je u drugom poluvremenu pokušala popraviti rezultat, ali gosti nisu posustajali. Domagoj Buljan je nešto pokušavao, Al Elliott se trudio, čak je Amerikanac postigao svoj tisućiti poen otkad nastupa u dresu Komušine, ali nikome nije bilo baš do velikog slavlja.

„Uspjeli smo sve ostvariti što smo zacrtali prije utakmice. Haiterbach je u drugoj četvrtini izvisio bijelu zastavu i na kraju je to za nas bila jednostavna pobjeda. Sigurno da je Komušini falio Kesselring, ali želim pohvaliti navijače koji unatoč velikom zaostatku nisu prestali bodriti svoju ekipu“, rekao  je trener gostiju Michael Herb.
(cd/db)

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (1 poen), Robert Balukčić, Domagoj Buljan (7), Al Elliott (19), Daniel Čavara (2), Burim Haljilji (2), Marian Lischka (4), Mario Marić (2), Edris Naim, Slaven Ponjavić (3), Manuel Rupčić, Arber Shabani (8).