Komušina poklekla pred bundesligašima

0

KKK HAITERBACH – BSG BASKET LUDWIGSBURG  81:92  (19:26, 36:50, 51:69)

Odlična košarkaška utakmica odigrana je prošlog vikenda u Haiterbachu, gdje je KK Komušina ugostio sastav BSG Basket Ludwigsburg. Gosti su u Haiterbach stigli pojačani za usluge trojice igrača koji nastupaju i u dresu prvoligaša Ludwigsburg. I upravo su Hadžović, Joos i Bekteshi pravili najviše problema domaćim košarkašima.

Njemački U-20 reprezentativac, Besnik Bekteshi postigao je ukupno 28 poena i bio je odlučujući igrač susreta. Ipak, Komušina je odlično počela, i to tricom Domagoja Buljana, nakon pet minuta igra domaći igrači su vodili 10-8. No, gosti su uzvratili. Achim Klenk je također namjestio nišane, te je Ludiwgsburg nakon prve četvrtine vodio s 26-19. Košarkaši Komušine u ovoj fazi igre nisu bili na visini zadatka u obrani. Gosti su u drugoj četvrtini čak povećali prednost na 40-24. Zahvaljujući Alu Eliottu razlika se držala relativno dostižnom i u poluvrijeme se otišlo zaostatkom 36-50.

Trener Mario Marić pokušao je mnogim izmjenama oživjeti igru svoje ekipe, ali su gosti dominirali i pod košem zahvaljujući dvometrašima Hadžovićem, Maierom i Joosom. Komušina nije bila koncentrirana ni sa linije slobodnih bacanja. Kvota od 53% jednostavno je premala za pobjedu u ovako teškom susretu. Pred kraj treće četvrtine utakmica je zapravo odlučena kada je Besnik Bekteshi solo prodorima povećao razliku s 59-46 na 69-51 za goste iz Ludwigsburga.

Malo nade u preokret donio je u zadnjoj četvrtini Domagoj Buljan još jednom tricom za 61-73 iz perspektive domaćina, a u azadnjoj minuti Komušina se čak približila na 81-88. Međutim, vrlo rutiniranom igrom i zahvaljujući brzim protunapadima Ludwigsburg je uspio potvrditi dva boda.

„Danas smo igrali lošu obranu. Kada postignete 81 poen, a istovremeno dopustite protivniku 92 poena, onda je to jasan znak da nismo dovoljno energije uložili u obranu našeg koša“, rekao je Mario Marić.

Za Komušinu su igrali: Olaitan Adeboyeku (2 poena), Domagoj Buljan (20), Daniel Čavara, Al Elliott (31), Robert Balukčić, Burim Haljilji, Sascha Kesselring (14), Mario Marić, Edris Naim (5), Slaven Ponjavić (7), Arber Shabani (2). (cd/db)