0

Počelo je, počelo. Uvertiru sezone košarkaši KK Komušine iz Haiterbacha odradili su uspješno na gostovanju u Mannheimu. Kod uvijek neugodnog protivnika, Komušina je izborila tešku, ali vrijednu pobjedu. Sastav trenera Marija Marića pokazao je podosta potencijala, ali i nedostatak uigranosti. To će idućih tjedana trebati otkloniti želi li se ući u borbu za prvenstveni naslov. Obzirom na odličan sastav, to bi trebao biti glavni cilj.

Komušina je u Mannheimu prezentirala svoje nove igrače. To su bili Marko Krmpotić i Viktor Buchmiller (došli iz TSG Schwäbisch Hall), Jurica Zelić (iz SV Fellbacha) te povratnik Maximilian König. Od samog početka utakmice, osjetila se nervoza u igri oba sastava. Ipak, Mannheim se bolje snašao, pogodio nekoliko šuteva iz daljine i brzo se odlijepio na desetak koševa razlike.  U prvoj četvrtini su Slaven Ponjavić i Jure Zelić donekle držali Komušinu u igri, ali se previše nepotrebno griješilo. Intenzitet obrane malo je pojačan u drugoj četvrtini, ali je za goste iz Haiterbacha odlično raspoloženi Marcel Maringer bio nerješiva enigma. Ipak, do kraja poluvremena razlika je smanjena na 34-38.

Mladi Robert Balukčić odigrao je dobru utakmicu, pogotovo u trećoj četvrtini. Tada je Komušina uspjela preokrenuti rezultat, pogotovo zahvaljujući odličnom Buchmilleru i Ponjaviću, čija je trica za vodstvo od 56-50 digla na noge stotinjak navijača koji su iz Haiterbacha došli na gostovanje u Mannheim. Dramatična je bila završnica, kada je Mannheim tricom poveo na 72-69. Odmah je uzvratio Al Elliott za izjednačenje, da bi opet Slaven Ponjavić postigao nekoliko značajnih poena uz vrlo važne skokove u napadu. Do kraja utakmice Komušina je uspjela sačuvati rezultat te zabilježiti pobjedu od 83-79.

„Svjesni smo da mnogo toga nije bilo dobro u našoj igri danas. Previše je bilo i nervoze, koju smo tek što je utakmica odmicala uspjeli donekle savladati. Primjeti se da još nismo uigrani kao ekipa. Stoga sam na kraju sretan što smo osvojili dva boda. Mannheim je bio očekivano neugodan protivnik. Na kraju su odlučili naša duža klupa, ali i iskustvo“, rekao je Mario Marić.

Za Komušinu su igrali: Robert Balukčić, Viktor Buchmiller (15 poena), Domagoj Buljan (3), Al Elliott (20), Mark Grohar (1), Sascha Kesselring (12), Maximilan König (2), Marko Krmpotić (2), Mario Marić, Slaven Ponjavić (22), Jurica Zelić (6).

Iduća utakmica je na rasporedu u nedjelju, 6.10. na domaćem parketu u Haiterbachu protiv USC Freiburga. Očekuje se prepuna dvorana Kuckuckshalle i velika fešta povodom početka nove sezone u regionalnoj ligi. (cd)

Pogledajte i slike s prve utakmice u Mannheimu u našoj GALERIJI!