Komušina svladala bivšeg bundesligaša

0

KKK HAITERBACH – USC FREIBURG 89:70 (26:20; 49:33; 68:49)

Nakon drugog kola u košarkaškoj regionalnoj ligi, KK Komušina zabilježila je četiri boda i priključila se vrhu ljestvice. U prvoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu, Komušina je svladala bivšeg bundesligaša USC Freiburg s 89-70. Najbolji strijelac u redovima domaćih bio je Jurica Zelić (na slici) s 24 poena

Pred prepunim gledalištem, košarkaši Komušine krenuli su od početka u visokom ritmu. Ekipa je igrala daleko bolje nego u prvom kolu na gostovanju u Mannheimu i vidljivo je koliko potencijala Komušina posjeduje. Max König i Mark Grohar ubacili su prve poene, a ubrzo je novi krilni centar Komušine Jurica Zelić navijačima pokazao da je pravo pojačanje za ekipu. Sedam poena nanizao je Zelić, a Komušina je nakon prve četvrtine vodila s 26-20. Trener Mario Marić već u prvih deset minuta na parket je poslao sve igrače iz kadra, a upravo je širina klupe bila jedan od najvećih faktora za pobjedu nad Freiburgom. Što je utakmica više odmicala, Komušina je manje griješila i pojačavao se intenzitet u obrani. Slaven Ponjavić odigrao je još jednu dobru utakmicu, ali u drugom poluvremenu Jurica Zelić je bio nezaustavljiv i dominantan u igri pod koševima. Freiburg je pokušavao držati priključak, ali na kraju je Komušina zasluženo slavila, a razlika je mogla biti i veća.

„Kao očekivano, značajno smo igrali bolje nego u Mannheimu. Još ne funkcioniraju sve stvari kako bismo htjeli, ali važno je da gotovo nismo imali većeg pada u koncentraciji i intenzitetu. Obrana je bila puno bolja, ali još nije na željenom nivou. Svakom utakmicom ćemo rasti i uvjeren sam da ćemo biti još bolji“, rekao je trener Mario Marić. (db/cd, foto: mediazzz agentur)