Prvi poraz Komušine u regionalnoj ligi

0

BG Remseck – KKK Haiterbach 78:68 (24:17;38:31; 53:49)

Nakon dvije početne pobjede, košarkaši Komušine iz Haiterbacha poraženi su na gostovanju u Remsecku. Na žalost, Komušina je morala nastupiti bez Sasche Kesselringa i Domagoja Buljana, ali se izuzetno dobro krenulo u utakmicu. Naši su košarkaši poveli sa 7:2, ali su Jonas Leidel i Jonathan Kling na strani novajlije u regionalnoj ligi brzo preokrenuli rezultat. Komušina jednostavno nije uspijevala postaviti agresivnu i odlučnu obranu, a domaćin je igrao vrlo oštro, često na rubu prekršaja, što su suci tolerirali.

Slaven Ponjavić, koji je ovu utakmicu odigrao pod ozlijedom, i Al Elliott (na slici) pokušavali su držati razliku što manjom, ali na poluvrijeme se otišlo zaostatkom 31-38.

„U prvom poluvremenu Remsecku smo ponudili previše slobodnog prostora i oni su to znali iskoristiti. Naš postotak šuta također nije bio na razini“, rekao nam je trener Komušine Mario Marić.

Remseck je i u drugo poluvrijeme krenuo bolje od Komušine. Ipak, naši se košarkaši predvođeni opet dobro raspoloženim Juricom Zelićem nisu predavali. Zaostatak se smanjivao poen po poen, i obrana je bolje funkcionirala. Krajem treće četvrtine dogodila se, pak, ključna situacija u utakmici. Alu Elliottu je suđena više nego upitna osobna greška u napadu, što je Amerikanca prilično razljutilo pa je odmah dobio još i tehničku grešku, što mu je bio ujedno i peti foul. No, i bez ovog važnog igrača, KK Komušina se odlično borila. Mark Grohar i Jure Zelić preuzeli su odgovornost i Komušina je stigla samo na pola koša razlike (62-63). Zatim je Viktor Buchmiller napravio foul u napadu i suđena je tehnička greška protiv klupe Komušine, što je domaćin Remseck znao iskoristiti preko iskusnog Thomasa Lieschkea. Na kraju je Remseck slavio s 78-68.

„Nismo odigrali svih 40 minuta na istom nivou. Imali smo dobre faze, ali i razdoblja koje treba brzo zaboraviti. Remseck nas je kaznio. U odlučujućim trenucima bili su sabraniji i pogodili su važne šuteve. Ipak, učimo iz ovog poraza i iz njega ćemo izaći još jači“, rekao je Mario Marić.

Za KK Komušinu su igrali: Robert Balukčić (2), Viktor Buchmiller (2), Al Elliott (17/3), Maximilan König (8), Marko Krmpotić, Mark Grohar (13/1), Slaven Ponjavić (6), Mario Marić (2), Jurica Zelić (18).

Sljedeća utakmica je na rasporedu u nedjelju, 20.10. na domaćem parketu protiv vrlo jakog SV Oberelchingena. (ez/db)