Komušina poklekla u dramatičnoj završnici protiv Oberelchingena

0

KKK Haiterbach – SV Oberelchingen 86:95 (16:27; 42:44; 63:66)

U utakmici protiv jednog od favorita prvenstva, SV Oberelchingena, košarkaši KK Komušine iz Haiterbacha pružili su odličnih 35 minuta igra, da bi u zadnjih pet minuta susreta poklekli i izgubili zbog dekoncentracije i nekoliko glupih pogrešaka.

SV Oberelchingen je od samog početka pokazao zašto slovi kao jedan od najjačih sastava ovogodišnejg nadmetanja u regionalnoj košarkaškoj ligi. Jedna trica za drugom je ulazila u koš Komušine. Ali KKK je predvođena još jednom sjajnim Juricom Zelićem (na slici) držala egal. Pauza nakon prve četvrtine kao da je preokrenula odnos Komušine prema obrani. Puno agresivnijie i uz nevjerojatnu potporu gledatelja s tribina ekipa se borila i borila. Domagoj Buljan, Viktor Buchmiller i Al Elliott pogodili su trice, ali rezultat nisu uspjeli do kraja preokrenuti. Previše iskusni bili su gosti iz Oberelchingena koji su znali kazniti svaku neopreznost. Odličan u redovima bivšeg bundesligaša bio je Peter Surmann kojega trener gostiju Dario Jerkić nije odmarao niti sekunde na klupi.  Gosti su na poluvrijeme otišli malom prednošću 44-42, a u drugom dijelu su također bolje počeli. Slaven Ponjavić je tada imao nekoliko dobrih scena, ali utakmica je i dalje bila vrlo napeta i agresivna. Odlični Al Elliott ubacio je tricu za izjednačenje 63:63, ali je Ed Williams uzvratio za goste. Prava drama ostavljena je za zadnju četrtinu.

Kod rezultata 74:78 uslijedila je ključna situacija. Saschi Kesselringu je dosuđena osobna pogreška u napadu, što ga je toliko razljutilo da je dobio još dvije tehničke greške i time isljučenje iz utakmice. Takvo što se tako iskusnom igraču ipak ne smije dogoditi.  Gosti su tu situaciju, naravno, objeručke prihvatili, te su nastavili samouvjerenom igrom. Haiterbach je pokušavao sve ne bi li ipak preokrenuo rezultat, borili su se igrači trenera Marija Marića do kraja, ali uzalud. Ipak, gledatelji su pružili zaslužen pljesak svojim igračima na kraju susreta.

„Početak utakmice smo doslovce prespavali, ali smo se nakon toga odlično borili. Igrali smo na jednoj razini s Oberelchingenom, ali smo na kraju imali previse grešaka koje su nas koštale pobjede”, rekao je Marijo Marić.
Trener gostiju Dario Jerkić je priznao: „Uvijek je teško igrati u Haiterbachu. Prednost nam je bila što imamo nekoliko iskusnih igrača, neki od njih imaju čak iskustvo igranja u Bundesligi. Ostali smo mirni i koncentrirani, što je na kraju odlučilo utakmicu. Pobjedu smo ostvarili u obrani, upravo u tom segment igre od svoje ekipe očekujem najveći angažman i srećom tako je danas bilo. Pohvalio bih ovim putem Komušinu, kako igrače tako i organizaciju utakmice“, rekao je Jerkić.

Za Komušinu su igrali: Viktor Buchmiller (10 poena), Domagoj Buljan (8), Al Elliott (18), Sascha Kesselring (6), Mark Grohar (2), Marko Krmpotić (2), Maximilian König (6), Mario Marić, Slaven Ponjavić (14), Jurica Zelić (20). (db/ez)

KK Komušina sljedeću utakmicu igra u nedjelju, 27.10. ponovo na domaćem terenu (17.30 sati) protiv ratiopharm akademie Ulma.