Na krilima navijača Komušina do treće pobjede!

0

KKK Haiterbach – ratiopharm akademie Ulm 64:62 (19:17; 25:35; 42:49)

Nakon 25 minuta utakmice protiv Ulma, činilo se da su košarkaši Komušine potpuno bez izgleda, ali do kraja utakmice borbena Komušina je uspjela nadoknaditi 18 poena razlike i izboriti treću ovosezonsku pobjedu!

Košarkaši Komušine počeli su koncentrirano, Max König i Mark Grohar postigli su rano svoje prve poene i ekipa je povela 8-2. No, neugodni gosti, u čijim redovima su igrali i iskusni igrači  Daniel Albus i Christian Große, nisu se dali te su ubrzo izjednačili. Tricama Maxa Königa i Domagoja Buljana, Haitrebach je opet poveo s 19:17. I Jure Zelić je postigao poene za 23:22, ali to je bilo sve što se moglo vidjeti od Komušine. Barem za trenutak.
Ulm je napravio seriju od 13-2, pogotovo zahvaljujući odličnom Großeu i gosti su na poluvrijeme otišli prednošću 35:25. Haiterbach ni u drugom poluvremenu nije ponudio preveliki postotak šuta, a Ulm je i u fazi obrane bio puno odlučniji i agresivniji.
„Bila je to vrlo loša faza u našoj igri. Nismo nikako ulazili u ritam, sve smo šuteve promašivali i bili jako nervozni“, rekao je trener Mario Marić.
Komušina jednostavno nije pronalazila sredstva protiv Ulma, u čijim je redovima i Albus odigrao dobru partiju. Gosti su vodili i s 45:27. Prevagu su onda donijeli neumorni gledatelji. Na njihovim krilima, igrači su se trgli iz polusna. Edris Naim je ušao s klupe i unio malo živosti. Al Elliott je hvatao ritam i polako se zaostatak smanjivao. Bilo je najprije 42:49, zatim je Elliott pogodio tricu za 45:49, ali je Philipp Leitner uzvratio te je četiri minute prije kraja bilo 59:49 za goste.
Jure Zelić je zatim poentirao za 55:59.
80 sekundi prije kraja Domagoj Buljan je smanjio na 57:59 i atmosfera u dvorani je uzavrela. Komušina je igrala odjednom kao u transu, pod košem se odlično skakalo, a  Al Elliott je tricom domaćina doveo u vodstvo 60:59. Philipp Leitner je izjednačio s linije slobodnih bacanja. Christian Große je čak oduzeo loptu Alu Elliottu 30 sekundi prije kraja i doveo goste u ponovno vodstvo 62:60. Ova utakmica nije bila za geldatelje sa slabim živcima i srčanim problemima. Erupcija u dvorani je uslijedila kada je Domagoj Buljan pogodio tricu za 63:62, zatim je Ulm uzeo minutu odmora. Trebao je gostima jedan poen da bi se spasili u produžetak, ali je Daniel Albus promašio šut za dvicu. Skok je došao u ruke Ala Elliotta, koji je zaustavljen osobnom greškom. Amerikanac u redovima Komušine pogodio je jedno bacanje za 64:62. Ostalo je šest sekundi na semaforu, ali su gosti bili nekoncentrirani i Elliott im je ukrao loptu te je sirena označila kraju dramatične utakmice i pobjedu za KK Komušinu.

„Jako sam sretan i ponosan na ekipu kako smo se vratili u utakmicu. Publika je bila nevjerojatna, dalo nam je to snage da se vratimo. Naravno, bilo je na kraju imalo sreće, ali smo se svojim zalaganjem sreću prisilili da bude na našoj strani“, rekao je Mario Marić.
Kapetan gostiju, Christian Große rekao je: „Imali smo igru pod kontrolom. U obrani smo stajali jako dobro, ali naši mladi igrači postali su nervozni i Haiterbach je to iskoristio. Čestitam domaćinu na pobjedi“.

Za KK Komušini igrali su: Viktor Buchmiller (3 poena), Domagoj Buljan (10), Al Elliot (17), Maximilan König (9), Mark Grohar (3), Edris Naim (3), Mario Marić, Slaven Ponjavić (3), Marko Krmpotić (3), Jurica Zelić (13)

Sljedeću utakmicu Komušina igra u subotu, 2.11. s početkom u 16 sati kod PS Karlsruhe.