Komušina slomila Fellbach – četvrta pobjeda u ovoj sezoni!

0

KKK Haiterbach – SV Fellbach 84:77 (15:18;32:31; 56:59)

Nakon četiri poraza protiv Fellbacha, Komušina je konačno prekinula negativnu seriju te je na domaćem parketu protiv uvijek neugodnog protivnika zabilježila četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Fellbach je u Haiterbach stigao sa kompletnim kadrom te je započeo odlično. Gosti su poveli vrlo brzo s čak 7-0. No, Al Elliott i suigrači polako su se vraćali u igru i razlika je do kraja prve četvrtine smanjena na 15-18. Bivši igrači Fellbacha Jurica Zelić i Viktor Buchmiller bili su posebno motivirani kako u napadu, tako i u obrani te su pružili odličnu partiju. Na poluvrijeme Komušina je otišla prednošću od pola koša 32-31. Johannes Hübner na strani Fellbacha pokušavao je početkom drugog dijela utakmice opet dovesti svoju ekipu u vodstvo, ali Slaven Ponjavić i Domagoj Buljan također su dobro ušli u igru u trećoj četvrtini. Fellbach je polako ulazio u problem s osobnim pogreškama. Tomislav Martinović i Stanislav Vidačak obojica su imali po četiri osobne, ali je Fellbach opet došao u vodstvo od 59:56. Al Elliott je tricom izjednačio rezultat, a brzi Viktor Buchmiller je još jednom tricom i ukradenom loptom te protunapadom povećao na 67:62, što je na noge diglo i publiku u još jednom odlično posjećenoj Kuckuckshalle. I ovaj puta vrlo borbeni Jurica Zelić postigao je koš za 75:66 i činilo se da će Komušina susret mirno privesti kraju, ali Fellbach se nije predavao. Ron Merriwether je lukavo ulazio pod koš i s linije slobodnih bacanja je bio vrlo siguran. Razlika je smanjena na 78:74 za Komušinu. Al Elliott je zatim pogodio dva bacanja, ali je Johannes Hübner opet smanjio na 80:77. Završnica je bila vrlo tijesna, ali je Viktor Buchmiller još jednom tricom povećao na 83:77, što je značilo kraj svih nastojanja Fellbacha da ostvari još jednu pobjedu u Haiterbachu.
„Igrali smo sa srcem, pogotovo u fazi obrane bili smo pokretljiviji. Ipak, postoji još mnogo prostora za napredovanje i nastavljamo radom“, rekao je trener KK Komušine Mario Marić. Na klupi gostiju također je hrvatski trener, bivši vrlo uspješni igrač Jurica Puljić: „Igrali smo dobro danas, ali smo sebi dopustili više oscilacija u igri od Haiterbacha. Do sada smo imali jako težak raspored, tako da sam uvjeren da ćemo se u sljedećim utakmicama vratiti pobjedama“, rekao je Puljić.

Za Komušinu su igrali: Viktor Buchmiller (16 poena), Al Elliott (21), Domagoj Buljan (11), Mark Grohar (3), Marko Krmpotić, Mario Marić, Edris Naim (2), Slaven Ponjavić (11), Jurica Zelić (18).

Sljedeća utakmica na rasporedu je u Haiterbachu protiv Schwäbisch Halla u nedjelju 17.11. s početkom u 17.30 sati.