Bayern razbio Dortmund

0

U sklopu 13. kola Bundeslige aktualni prvak Njemačke i Europe, Bayern München, razbio je u velikom njemačkom derbiju Dortmund na njihovom Signal Iduna Parku.

Prvo poluvrijeme je završilo bez zgoditaka, te se na prvi gol čekalo do 66. Minute. Upravo je mrežu zatresao bivši miljenik a danas najomraženiji igrač u Dortmundu – Mario Götze. Thomas Müller mu je efektno asistirao a Götze je sjajnim udarcem s vanjskim dijelom kopačke loptu poslao u donji desni kut gola Romana Weidenfellera. Nakon ovog gola Borussia je i dalje pritiskala i stvarale prilike, ali nije mogla savladati Manuela Neuera.

Drugi gol je pao nakon konstantnog pritiska domaćina prema vratima gostiju, Bayern je osvojio loptu na svojoj polovici, te je lopta došla do oporavljenog Thiaga Alcantare, koji je izvanrednu loptu poslao prema Arjenu Robbenu. Nizozemac je vukao loptu sve do suparničkog šesnaesterca a onda sjajno lobirao Weidenfellera za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Thomas Müller.

Rezultat od 0-3 na kraju nije realna slika onoga što se odvijalo na terenu, ali je Bayern definitivno zaslužio upisati tri boda. Bavarci su imali posjed lopte preko 60 %, četiri udarca prema vratima suparnika više, te veći broj izglednih prilika koje je u konačnici realizirao.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Bayern je pobjegao na velikih sedam bodova prednosti ispred rivala iz Dortmunda, dok drugoplasiranom Leverkusenu bježi četiri boda.(cd, foto: Markus Unger / wiki)