Komušina svladala Ludwigsburg u dramatičnoj završnici

0

KKK Haiterbach – BSG Ludwigsburg 63:61 (17:17; 31:40; 48:49)

Nakon četrdeset minuta dramatične košarke igrači Komušine iz Haiterbacha svladali su neugodni sastav BSG Ludwigsburga i time zabilježili dva vrlo važna boda. Obzirom da je Komušina morala na parket bez tri važna igrača, ova pobjeda protiv jednog od najjačih sastava lige dobiva još veću vrijednost.

Od samog početka utakmice pokazalo se da će susret biti riješen u fazi obrane. Naime, Ludwigsburg je poznat za vrlo agresivnu i intenzivnu igru u obrani, pa je Komušina od samog početka pokušavala uzvratiti istom mjerom. Centar Ludwigsburga, Sergej Baskov imao je vrlo težak posao protiv Jurice Zelića pod košem. No, Komušina je započela odličnim šutem izvana. Domagoj Buljan je prednjačio, ali je Ludwigsburg uzvraćao preko Thima Kuerzela. Nakon prvih deset minuta igra semafor je pokazivao 17-17. Početkom druge četvrtine gledatelji su bili zabrinuti jer je Jurica Zelić nakon jedne osobne pogrešle nakratko morao napustiti teren zbog ozljede. Međutim, nakon samo nekoliko minuta vratio se u igru. Al Elliott je u međuvremenu doveo Komušinu u vodstvo, ali je playmaker gostiju, Joel Mondo, svoju momčad ipak doveo u prednost 40-31 na poluvremenu.

„Bili smo odlično u utakmici, ali nekoliko minuta krize krajem prvog poluvremena koštalo nas je skupo. Na kraju smo ipak smogli snage pojačati ritam u drugom poluvremenu“, rekao je trener Komušine Felix Döbele.

Viktor Buchmiller i Domagoj Buljan postigli su koševe i smanjili zaostatak na 36:42. Al Elliott je dodao poene za 41:42. Obrana Haiterbacha je sve bolje funkcionirala i gosti iz Ludwigsburga nisu imali sredstva da se suprotstave. Mathias Schütz je doveo Haiterbach u vodstvo od 47:46, a David Jackson je uspješnim slobodnim bacanjima dao dobar predznak za zadnju četvrtinu. Tada je Domagoj Buljan ubacio još jednu tricu za 55:51. Al Elliott je preuzeo odgovornost i predvodio svoju momčad, baš kao i Viktor Buchmiller koji je dao važne koševe. Ipak, Ludwigsburg se košem Yannicka Armbrusta pred sami kraj susreta približio na 62:59. Haiterbach nije postigao koš u sljedećem napadu i gostima je ostalo osam sekundi da izjednače rezultat. Komušina se odlučila na brzu osobnu i to se pokazalo ispravnim. Joel Mondo je pogodio oba slobodna bacanja, ali je Komušina bila u posjedu lopte s pola koša prednosti (62-61). Gosti su zasutavili Ala Elliotta foulom, a ovaj je ubacio samo jedno od dva slobodna bacanja. Ludwigsburg je pokušao uzvratiti, ali njihov zadnji šut nije pogodio cilj I radost na strain Komušine je bila velika.

“Ekipa je pokazala moral. Dobro smo se borili i unatoč mnogim greškama i izgubljenim loptama ostvarili smo važnu pobjedu”, rekao nam je Mario Marić nakon utakmice.

Pobjedom nad Ludwigsburgom Komušina je učvrstila osmo mjesto na ljestvici regionalne lige.

Za Komušinu su igrali: Viktor Buchmiller (11 poena), Domagoj Buljan (14), Al Elliott (16), Maximilan König (7), David Jackson (4), Mario Marić, Peter Saleta, Mathias Schütz (2), Jurica Zelić (10).