Na Li i Dominika Cibulkova u finalu Australian Opena

0

Kineskinja Na Li i Dominika Cibulkova iz Slovačke će se susresti u finalu Australian Opena. Prošlogodišnja finalistica Na Li svladala je tek 19-godišnju, Eugenie Bouchard iz Kanade sa 6:2, 6:4 te se tako plasirala u finale prvog Grand Slam turnira u 2014. Na Li je krenula furiozno u meč i ubrzo povela 5:0 u prvom setu. Kineskinja je ušla agresivnije od svoje Bouchard u meč, te je prvi set potrajao samo 28 minuta.

U drugom setu Bouchard je konačno došla k sebi i povela 2:0, no ne uspjeva obraniti svoj servis i Na Li se vraća u igru i smanjuje na 2:1. Kod rezultata 4:3 se dogodio odlučujući break koji je bio 31-godišnjoj Kineskinji dovoljan kako bi se plasirala u finale. Na kraju je Na Li pohvalila svoju protivnicu: “Eugenie ima potencijala postati zvijezda.”.

U drugom polufinalu je petoplasirana Poljakina Agnieszka Radwanska doživila pravi potop. Dominika Cibulkova nije imala milosti te je za samo 70 minuta igre pregazila Radwansku sa 6:1, 6:2 i plasirala se prvi put u finale jednog Grand Slam turnira. Cibulkova je iskoristila šest od devet break lopti i odigrala savršen meč protiv Poljakinje.

“Nemogu vjerovati da sam u finalu. Uživat ću u finalu kao u svim dosadašnjim mečevima.” rekla je Cibulkova nakon furiozne pobjede.

Finale je na rasporedu u subotu, na papiru je dvoboj između Na Li i Cibulkove jasna stvar. Do sada su odigrale cetiri susreta i u sva četiri Kineskinja je izašla kao pobjednica. (cd,foto: Mike McCune/wiki)