Košarkasi Komušine izborili novu pobjedu

0

USC Freiburg – KKK Haiterbach 70:89 (17:18;35:33;53:56)

U utakmici protiv posljednje momčadi lige košarkaši KKK Haiterbacha došli su teže nego očekivano do gostujuće pobjede u Freiburgu.

Bez vodećeg strijelca ekipe Al Elliott-a (17,1p) Komušina je ušla previše nervozno u ovu utakmicu. Mladi košarkaši Freiburga su bili maksimalno motivirani i zahvaljujući dvije trice su ubrzo poveli 10:1. Domaćini su brzo ušli u bonus, te se Komušina slobodnim bacanjima uspjela približiti i hrvatski košarkaši su djelovali mnogo sigurnije nego na samom startu. Opet je blistao Jurica Zelić (17,0p) koji je vodio svoju ekipu kroz čitavu utakmicu i kraj prve četvrtine pripao je Komušini sa 17:18. Na mjestu razigravača je Viktor Buchmiller uspješno zamjenio Elliott-a, no Freiburg se nije predavao i s uspješnim tricama Maximilan Mayera držao minimalan zaostatak. Na iznenađenje svih u dvorani, domaćin je na poluvremenu imao vodstvo od 35:33.

“Igrali smo očajno. Freiburg nas je pametno zaustavljao prekršajima, često smo donosili krive odluke u utakmici. Poluvrijeme za apsolutni zaborav!” rekao je trener Felix Döbele.

U drugom poluvremenu ista slika, Freiburg s pametnom igrom i dobrim odabirom šuta povećava vodstvo na 39:34, no iskusna ekipa Komušine nije gubila živce te stiže rezultat i Jurica Zelić pogađa za 42:42. Onda kreće večer nedavno oporavljenog David Jackson-a, pogađa dvije trice zaredom i donosi hrvatskim košarkašima prednost 48:42. No Freiburg je osjetio da je moguća senzacija i Cosmo Grühn također pogađa dvije vezane trice za 48:48. Opet Jackson pogađa i vraća vodstvo 56:53 na isteku treće četvrtine. Nevjerica među navijačima Komušine, nitko nije očekivao ovako izjednačenu utakmicu. U četvrtoj četvrtini Freiburg upada brzo u probleme s osobnim pogreškama, dva centra sa pet prekršaja moraju napustiti igru.

U tom trenutku Komušina preuzima kontrolu susreta, podiže agresivnost u obrani i rutinirano dolazi do gostujuće pobjede 70:89. David Jackson je prvo ime susreta sa 34 poena. Vrijedi istaknuti da su Jackson i Zelić kombinirano postigli 59 od ukupnih 89 poena. Ovo je sedma ovosezonska pobjeda, KKK Haiterbach se i dalje nalazi na osmom mjestu u ligi.

“Nije bilo jednostavno igrati protiv ovako angažirane ekipe sa odličnim strijelcima. Krenuli su dobro u utakmicu i s agresivnom igrom uspjeli su utakmicu držati u egalu. Na kraju im je agresivna igra došla na naplatu, upali su u probleme s osobnim pogreškama i to nam je olakšalo posao. Naravno da nismo odigrali našu najbolju utakmicu, vrijedi istaknuti posljednju četvrtinu koja daje nadu za više.” rekao je trener Marić nakon utakmice.

Felix Döbele dodao je za kraj: “Na način kako smo odigrali zadnjih deset minuta, tim intenzitetom uvijek moramo igrati. Predugo nam treba da uhvatimo svoj ritam. Imamo još mnogo prostora za napredak i na tome ćemo morati raditi u treninzima.”

Sljedeću utakmicu Komušina igra na domaćem terenu u nedjelju, 02.02.2014., 17.30 sati protiv Remseck-a. (cd)

KKK: Viktor Buchmiller (7); Domagoj Buljan (3/1), Mark Grohar, David Jackson (34/4), Maximilian König (5), Mario Marić, Edris Naim (2), Slaven Ponjavić (13), Jurica Zelić (25)