Komušina u završnici propustila pobjedu

0

Košarkaši Komušine Haiterbach izgubili su u dramatičnoj utakmici na domaćem parketu protiv Remsecka. Pred prepunom dvoranom uoči početka utakmice prezentiran je po prvi puta službeni promotivni video KK Komušine. Zatim je počela utakmica koja je od samog početka davala do znanja da će biti izjednačena i zanimljiva.

Jurica Zelić (lijevo na slici) u redovima Komušine u prvim minutama susreta je bio nezaustavljiv. Dvije trice za redom i još pet poena upisao je već u prvoj četvrtini, koju je Haiterbach dobio s 22-19. Ipak, Remseck nije dopustio domaćinu da se odlijepi i dobro je radio u skoku, posebno Julian Danso. Domagoj Buljan priključio se Jurici Zeliću kao strijelac te je prednost malo povećana na 34-26. Agresivnom obranom Remseck je tada osvojio dosta lopta te ih je kroz Julian Dansa i Fabiana Feila pretvorio u poene. Gosti su došli u vodstvo 45-42 na poluvremenu.

„Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, ali smo sami sebe kaznili fazom dekoncentracije i jeftino izgubljenih lopti“, rekao je trener Komušine Marijo Marić.

U drugom dijelu Remseck je nastavio kompaktnom obranom i Haiterbach je dolazio sve teže do koša. Jonas Leidel je zaključio seriju gostiju od 9-0 te je doveo Remseck u vodstvo od 61-48.

Komušina se nije predavala. Nošeni publikom, domaći igrači su preko Ala Elliotta (desno na slici) smanjili na 57-63. Ali Remseck se nije dao smesti. Michael Müller je vratio razliku na 71-58 za goste. I na koncu su gosti, unatoč tricama Domagoja Buljana pred sami kraj susreta. „Htjeli smo danas pobijediti, ali nismo kao momčad pokazali dovoljno složnu igru. Dali smo 79 poena protiv dobre obrane gostiju, ali smo njima dopustili da nam daju previse koševa”, zaključio je Marijo Marić. Sada Komušinu čeka teško gostovanje u Oberelchingenu. Je li tamo moguće iznenađenje? Vidjet ćemo u subotu, 08. veljače. (cd/db)