Oberelchingen za klasu bolji od Komušine

0

Košarkaši Komušine na gostovanju kod drugoplasirane momčadi regionalne lige, u Oberlechingenu, nisu imali ni mrvicu šanse. Bivši bundesligaš bio je znatno bolji te je potpuno zasluženo slavio uvjerljivim rezultatom 104-65.

Već u prvih deset minuta znao se pobjednk susreta, jer je Oberelchingen krenuo furiozno, te poentirao putem Marija Šimića i Eda Williamsa. Tek u drugoj četvrtini Komušina se malo probudila, a otpor su pružali Slaven Ponjavić i David Jackson te, naravno, Jurica Zelić, koji je s 20 poena još jednom bio najbolji igrač u redovima Komušine. „Tijekom prošlog tjedna nismo se uspjeli pripremiti kako treba za ovu utakmicu. Domaćin je bio puno agresivniji i željniji pobjede. Rezultat je više nego jasan“, rekao je trener Komušine Mario Marić. Preokret rezultata, kakvog ga znamo iz mnogih utakmica Komušine, nije bio moguć ni realan. Štoviše, lošom igrom u obrani gosti su zapravo slali pozivnicu igračima Oberelchingena da povećavaju rezultat i razliku u koševima iz minute u minutu. Mladi igrač Granit Ahmetaj, koji je u Komušinu došao iz Boeblingena, vjerojatno je drukčije zamislio svoj prvi nastup u dresu hrvatskoga kluba. Ipak, Ahmetaj se upisao u listu strijelaca, što je bio razlog za pljesak navijača Komušine koji su i ovaj puta došli u velikom broju.

Za Komušinu su igrali: Granit Ahmetaj (4 poena), Viktor Buchmiller (7), Domagoj Buljan (5), Daniel Čavara, Al Elliott (10), David Jackson (11), Maximilian König (2), Mario Marić, Slaven Ponjavić (6), Jurica Zelić (20)