KK KOMUŠINA: Prespavali utakmicu i poklekli u Fellbachu

0

SV FELLBACH – KKK HAITERBACH 89:77 (33:20; 50:39; 73:60)

U lokalnom derbiju protiv predzadnje ekipe na prvenstvenoj ljestvici, košarkaši Komušine iz Haiterbacha propustili su ostvariti pobjedu i osigurati sebi stabilniju poziciju u sredini ljestvice. Zabrinjavaju loša obrana i slab napadački raspored. Komušina se u idućim utakmicama nikako ne smije opustiti želi li ostvariti osnovni cilj ostanka u regionalnoj ligi.

Gotovo cijelu utakmicu košarkaši Komušine, a i njihov stručni stožer, potpuno su prespavali. Pogotovo prvu četvrtinu, u kojoj je Fellbach postigao čak 33 poena! Dekoncentracija igrača Komušine i jeftino izgubljene lopte, ekipi Fellbacha na čelu s trenerom Damirom Mandirom omogućili su mnogo lakih poena. Iskusni igrač Fellbacha Jurica Puljić odmah je dao do znanja da mu je malo tko u ligi ravan po šutu za tricu te je rezultat na semaforu pokazivao 33-20 za Fellbach, klub u kojem su donedavno igrali danas glavni igrači Komušine Jurica Zelić, Al Elliott i Viktor Buchmiller.

Ni druga četvrtina nije krenula puno bolje. Semir Gudžević i Stanislav Vidačak ostvarili su novu 10-0 seriju za Fellbach i razlika se povećala na 50-30. Ipak, kratko prije poluvremena Komušina kao da se nakratko probudila tricom Jurice Zelića. Na poluvrijeme se otišlo negativnim, ali donekle dostižnim rezultatom 39-50. „Na početku smo samo reagirali umjesto da agiramo. To je bila naša greška“, komentirao je nakon utakmice trener Komušine Mario Marić.

U drugom dijelu Komušina je krenula malo bolje. Danas najbolji igrač u redovima naših košarkaša, Slaven Ponjavić, smanjio je razliku na 42-50, ali onda je uslijedila serija od tri trice za redom Jurice Puljića. I opet je rezultat pomaknut na dvadeset poena razlike (73-53) za Fellbach. Ipak, Komušina se nije predavala, približili su se naši košarkaši opet na 65-75. Čak je bilo dobrih šansi za izjednačenje rezultata, ali je postotak šuta s linije slobodnih bacanja, a pogotovo za tricu bio ravan katastrofi. Vanjski igrači Komušine nisu pogađali ništa, a trenerski tandem sve je nijemo gledao. Kao da su Marić i Döbele zaboravili s klupe uvesti Juricu Zelića koji je imao četiri osobne pogreške, ali je mogao donijeti prevagu ispod koša.

Tako je Fellbach na kraju suverenu i zasluženo došao do pobjede protiv ekipe Komušine koja je najvećim dijelom utakmice igrala bez adekvatne razine obrane i bez ikakvog napadačkog koncepta. „Utakmicu smo na početku izgubili, nismo bili puno slabiji od Fellbacha, ali nismo se na kraju uspjeli vratiti iz rezultatskog minusa. Tri poraza za redom malo su nas poljuljala, ali sada moramo skupiti snagu i u idućoj utakmici učiniti maksimum i pobijediti“, rekao je trener Komušine Felix Döbele.

Za Komušinu su igrali: Granit Ahmetaj, Viktor Buchmiller (16 poena), Domagoj Buljan (9), Daniel Čavara, Al Elliott (18), Mark Grohar (1), David Jackson (4), Maximilian König (2), Mario Marić, Edris Naim, Slaven Ponjavić (18), Jurica Zelić (9).