VfB Stuttgart uručio otkaz Thomas Schneideru

0

Iako je dobio ‚garanciju‘ za nastavak rada, Thomas Schneider više nije trener VfB Stuttgarta. VfB pred svojim navijačima nije uspio pobijediti posljednju momčad Eintracht Braunschweig. Protiv Eintrachta iz Braunschweiga bilo je 2:2, gol za izjednjačenje postigao je bivši igrač Stutttgarta Bičakčić. Iskusni Nizozemac Huub Stevens preuzima vruću stolicu u Stuttgartu te će imati puno posla spasiti brod koji tone. Bivši hrvatski reprezentativac Tomislav Marić dobio otkaz kao pomoćni trener Schneidera.

Najavili smo hrvatski dvoboj u Wolfsburgu, no samo se Ivan Perišić na strani domaćina našao u početnom sastavu.  Naldo je u 17. Minuti doveo ‚Vukove‘ u vodstvo, ali Bavarci su do kraja poluvremena izjednačili, a u nastavku zabili još pet pogodaka.

Mario Mandžukić u igru je ušao tek u 57. minuti, no to Mandži nije bilo premalo vremena da postigne dva gola svojoj bivšoj ekipi.

U 66. minuti postigao je svoj 15. prvenstveni gol preciznim udarcem s ruba šesnaesterca, a potom je deset minuta prije kraja ispratio odličnu asistenciju Müllera. Osim asistencije Mandžukiću, Müller je zabio još dva pogotka i bio među boljim pojedincima utakmice, a među strijelce su se upisali Shaqiri i Ribery.

U Hamburgu su dva hrvatska reprezentativca Ivo Iličević i Milan Badelj odigrali cijelu utakmicu za HSV koji je na Imtech Areni tražio bodove spasa protiv Eintrachta iz Frankfurta, ali će se na kraju morati zadovoljiti remijem 1-1.

Leverkusen i dalje ne zna za pobjedu, u Hannoveru je Bayer poveo, ali domaći su izjednačili na konačnih 1:1. Strijelac za Apotekare bio je Castro, dok je mrežu Lena pogodio Latvijac Rudnevs..

Schalke se oporavio od dva teška poraza od Bayerna i Real Madrida. Na svojoj su Veltins Areni uništili Hoffenheim i poslali ih kući sa četiri “komada”. Prvo ime susreta bio je Huntelaar koji je postigao tri gola, ali je promašio i jedanaesterac. Istaknuo se i Draxler s dvije asistencije, a strijelac je bio i bivsi igrac Hoffenheima Obasi.

Augsburg i dalje nastavlja igrati odlično, te su na gostovanju u Mönchengladbachu upisali pobjedu 2:1 koju mu je donio Werner u 81. minuti. Werder Bremen je na gostovanju u Nürnbergu došao do tri vrlo važna boda pobjedom 0:2. (cd,foto; DFL/wiki)