Komušina do prve domaće pobjede u 2014.

0

Nakon pet poraza u nizu KKK Haiterbach je došao do prve domaće pobjede u 2014. „Ovo je bio melem za dušu“, rekao je trener Mario Marić.

Od prve sekunde hrvatski košarkaši su krenuli odlučno u utakmicu i pokazali mladoj ekipi Urspringa tko je gazda u dvorani. Iskusni Jurica Zelić i Al Elliott preuzeli su odgovornost i dominirali u prvim minutama i doveli Komušinu u vodstvo 14:4. Početkom druge četvrtine David Jackson i raspoloženi Jurica Zelić povećavaju serijom 10:0 na rezultat 27:11. No kao krajem prve četvrtine pada ritam hrvatskih košarkaša i gosti smanjuju na 37:26, s ovim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Početkom drugog poluvremena David Jackson i Jurica Zelić nastavljaju gdje su stali u prvom poluvremenu, dvije vezane trice za vodstvo 46:28 i sve je izgledalo da će ovo biti jednostavan posao. No gosti iz Urspringa se u niti jednom trenutku nisu predavali, Sven Jeuschede smanjuje na 54:64 ali tu prestaje otpor gostiju, Al Elliott i David Jackson pogađaju dvije trice i povećavaju vodstvo Komušine na 70:57.

„Sretan sam zbog pobjede. Dominirali smo utakmicu, od početka smo preuzeli kontrolu nad utakmicom što je i bio naš plan, tako da smo na kraju samo morali održavati prednost.” rekao je Mario Marić kome je pao ogroman kamen sa srca. Košarkaše Komušine očekuje još pet utakmica, sljedeća već u četvrtak navečer, kad im u goste stiže Mannheim, izravan protivnik u borbi za opstanak. (cd)

KKK: Granit Ahmetaj, Domagoj Buljan (8/2), Al Elliott (17/2), David Jackson (17/2), Mark Grohar (2), Maximilian König, Mario Marić (6), Slaven Ponjavić (7/1), Jurica Zelić (18/1)