Poznati prvi četvrtfinalisti Lige prvaka

0

Nakon četiri odigrane utakmice Lige prvaka poznati su prvi četvrtfinalisti Lige prvaka.

Bayern je s ukupnim rezultatom od 3:1 izbacio Arsenal. Od prve minute Bavarci su diktirali tempo igre i imali veći posjet lopte. Bastian Schweinsteiger je domaćina doveo u vodstvo, nakon što ga je Franck Ribery pronašao usamljenog na nekih šest metara. Schweinsteiger je pričekao da Arsenalov vratar Fabianski padne, te je poslao loptu u mrežu.

Lukas Podolski je dvije minute kasnije uspio izjednačiti, golu je prethodila dvojbena situacija u kojoj je Podolski rukom odgurnuo Philippa Lahma. Igrači Bayerna su protestirali ali prekršaj nije dosuđen.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao iako je Bayern imao priliku za gol iz penala. No, vratar Fabianski obranio je udarac Müllera, a onda i stigao izbiti loptu s gol-crte prije njemačkog reprezentativca.

U drugom susretu Atletico Madrid je svladao goste iz Milana. Već u trećoj minuti sjajni Diego Costa dovodi Atletico u vodstvo. To mu je bio šesti ovosezonski pogodak u Ligi prvaka. U 27. minuti iskusni Kaka glavom pogađa za 1:1, bio je to Kakin 30. gol u povijesti Lige prvaka.

No, u 40. minuti Arda Turan sjajnim potezom vraća Atletico u vodstvo. Treći gol za Atletico postigao je Raul Garcia, koji je glavom pospremio centaršut Gabija. Konačnih 4:1 za Madriđane svojim drugim golom na utakmici, postiže Diego Costa.

Barcelona je na Camp Nou pobijedila Manchester City 2:1. Pravo je čudo što na ovoj utakmici nismo vidjeli više pogodaka, jer je bilo pregršt prilika na obje strane. Gosti iz Manchestera su odigrali puno bolje nego u prvom susretu, nekoliko puta su gostujući nogometaši opasno zaprijetili vratima Victora Valdesa.

Golove za Barcelonu zabili su fantastični Lionel Messi (67.) i Brazilac Dani Alves (90.), dok je gol za City postigao Vincent Kompany (89.). Nažalost je ovu utakmicu obilježio sudac Stephan Lannoy, francuski sudac je propustio svirati očite 11-erce na obje strane. U prvom poluvremenu Lescott ruši Messija u 16-ercu, te očiti 11-erac u drugom poluvremenu na Džeki, nakon čega je Zabaleta nasrnuo na suca i zaradio drugi žuti karton. Lannoy je poništio regularan gol Neymara te kod gola Citya nije označeno zaleđe, jer je Lescott stajao ispred Valdesa i tako ga ometao.

Dvoboj PSG i Leverkusena sudio je hrvatski sudac Ivan Bebek, koji je prvi Hrvat u povijesti hrvatskog nogometa koji je sudio u “nokaut” fazi Lige prvaka. U Parizu smo gledali vrlo živahnu utakmicu, očita namjera Leverkusena je bila postići što više pogodaka. Bayer je napadao od samog početka i poveo u 6. minuti preko Sam-a. Prvih pola sata utakmice se odvijao pravi spektakl s mnoštvom prilika. U 28. minuti Bebek je svirao opravdani penal nakon prekršaja Jailleta u kaznenom prostoru, no vratar PSG-a brani udarac kapetana Rolfesa. Pogotke za domaćina postigli su Marquinhos (13.) i Lavezzi (53.). (cd,foto; Ronnie Macdonald/wiki)