Poraz Komušine u Ulmu

0

Ratiopharm akademie Ulm – KKK Haiterbach 66:51 (14:11, 32:29, 50:37).

Nakon prošlotjedne pobjede u Leimenu, košarkaši Komušine su zadnju utakmicu u Regionalligi odigrali u Ulmu. Dvorana Listhalle je i ove godine ostala neosvojiva tvrđava za hrvatske košarkaše, Komušina u ovoj dvorani i dalje ne zna za pobjedu. Gosti iz Haiterbacha su krenuli bez pritiska u utakmicu, jer su unaprijed osigurali opstanak u ligi, dok je Ulm morao pobjediti kako bi definitivno i sljedeće sezone mogli igrati u Regionalligi. Domaćin je krenuo agresivno i koncentrirano u susret, gledatelji su vidjeli intenzivnu igru u prvoj četvrtini.

Kao što je bilo za očekivati obrambena igra je bila u prvom planu, domaći igrači ništa nisu poklanjali gostima, te su kroz čitavi susret držali agresivan ritam kojeg su suci tolerirali. No suci su najmanje krivi što se Komušina izgubila u nastavku utakmice. Česta soliranja, igrači ne znaju kako se trebaju kretati i postavljati u sistemima, upravo slika kakvu smo gledali kroz čitavu sezonu. Unatoć lošoj igri Ulm je imao minimalno vodstvo 32:29.

Početkom drugog poluvremena, košarkaši Ulma prave brzu seriju i odlaze na 50:37, kod Komušine se nije vidjela želja ni borbenost da bi se nekako vratili u utakmicu. Ulm se i dalje lavovski borio, bili su spremni na tu borbu za opstanak, dok su se hrvatski košarkaši pretežno protivili sudačkim odlukama.

Ulm je zasluženo slavio 66:51, u drugom poluvremenu su imali lagan posao, jer Haiterbach kao da nije bio prisutan na terenu. “Nismo uspjeli odigrati onako kako smo se dogovorili. Drugo poluvrijeme je bilo razočaravajuće. Sretni smo da je duga i naporna sezona gotova, liga je postala izjednačena za razliku od prošle godine.” rekao je trener Mario Marić. Drugi trener Komušine Felix Döbele izjavio je: “Danas uopće nismo bili prisutni. Loš postotak šuta, očajna igra na postavljenu obranu i to protiv agresivnog domaćina kao što je Ulm. Na kraju to nije bilo dovoljno.”

Okončana je jedna turbulentna sezona, s obzirom na mali kadar, manjak kvalitetnih igrača u rosteru sigurno se može reći da je opstanak u ligi uspjeh za hrvatske košarkaše, koji u Al Elliottu i Jurici Zeliću imaju dva igrača među deset najboljih strijelaca lige.

KKK Haiterbach: Viktor Buchmiller (9/1), Domagoj Buljan (10/2), Al Elliott (7/1), Mark Grohar, Maximilan König (6), Mario Marić, Slaven Ponjavić (8), Jurica Zelić (11).(cd)