Dinamo do devetog uzastopnog naslova

0

Dinamo Zagreb je novi / stari prvak Hrvatske. Pred  oko 1000 gledatelja Dinamo je pobjedio Hrvatskog Dragovoljca s 5:0 a Modri su četiri kola prije kraja prvenstva osigurali prvo mjesto i deveti uzastopni naslov prvaka Hrvatske.

Gostujuća momčad trenera Davora Mladine nije imala nikakve šanse na Maksimiru. Dragovoljac se još donekle dobro držao u prvom poluvremenu, zahvaljujući zgoditkom mladog Pavičića u 28. minuti Dinamo je na poluvrijeme otišao s minimalnom prednosti od 1:0. U drugom poluvremenu gosti su se raspali i Dinamovi igrači nisu imali težak posao doći do uvjerljive pobjede.

U 50. minuti Duje Čop je zabio svoj 22. gol ove sezone, da bi isti asistirao Soudaniju za 3:0 u 62. minuti. Samo četiri minute poslje trećeg zgoditka Alen Halilović se također upisao u strijelce lijepim pogodtkom. Konačnih 5:0 postigao je oporavljeni Husejinović u 90. minuti. (cd,foto; Suradnik13 / wiki)