Indiana izjednačila seriju, Bullsi u velikim problemima

0

Košarkaši Atlante nisu uspjeli iznenaditi Indianu i u drugoj utakmici prvog kruga doigravanja. Indiana im je uzvratila za subotnji poraz 101:85. Serija je tako izjednačena na 1-1 a sljedeće dvije utakmice se igraju u Atlanti, gdje Pacersi znaju za samo dvije pobjede od prosinca 2006.

Atlanta se dobro držala, no krajem treće i početkom četvrte četvrtine igra gostiju se raspada i Indiana pravi seriju 25-2. Paul George je bio prvo ime susreta sa 27 poena, deset skokova i šest asistencija. Luis Scola je dodao 20. Goste je s 19 poena predvodio Paul Millsap.

Toronto je uspio izjednačiti seriju na 1-1 protiv Brooklyn Netsa. Raptorsi su na domaćem terenu slavili sa 100:95. Iako je Brooklyn u posljednjoj četvrtini ušao s minimalnom prednošću (66:64), Toronto je unatoć 21 izgubljenih lopti došao do važne pobjede. Raptorsi su nadskakali Netse 52-30, sjajni DeMar DeRozan ubacio je 30 poena za Toronto a Jonas Valenčiunas 15 uz 14 skokova. Joe Johnson je za Brooklyn postigao 18 poena.

Washington je u prve dvije utakmice u Chicagu odradio ogroman posao te se kući vraća s prednošću od 2-0. U drugoj utakmici su nakon produžetaka slavili sa 99:101 i Wizardsi sada imaju veliku priliku seriju okončat pred svojim navijačima. Bullsi su vodili i sa deset koševa prednosti u posljednjoj četvrtini, no to nije bilo dovoljno.

Bradley Beal je odigrao fantastičnu utakmicu i ubacio 26 poena, Nene je dodao 17 i John Wall 16 poena. Na strani domaćina D.J. Augustin je završio utakmicu s 25 poena, Taj Gibson 22 poena i deset skokova, te najbolji obrambeni igrač lige Joakim Noah 20 poena i 12 skokova. Tragičar utakmice je svakako Kirk Hinrich, koji je susret mogao odvesti u drugi produžetak, no promašio je oba slobodna bacanja i Washington nosi ogromnih 2-0 kući. (cd,foto; Rico Shen / wiki)