Dallas iznenadio San Antonio, Aldridge ponovno uništio Houston

0

U doigravanju Zapadne konferencije NBA lige košarkaši Dallas Mavericksa su šokirali San Antonio Spurse te seriju poravnali na 1-1. Gosti iz Dallasa su čvrstom obranom i sjajnom napadačkom igrom “uništili” aktualne viceprvake rezultatom 92:113.

Najveći problem za momčad trenera godine Gregga Popovicha bile su izgubljene lopte, Tony Parker i društvo su izgubili čak 24 lopte, najviše u cijeloj ovoj sezoni. Dallas je od početka krenuo žestoko i čvrsto u utakmicu, ali San Antonio se držao nekako u utakmici do poluvremena. Početkom drugog poluvremena Mavericksi su nadigrali Spurse s 57:41. Monta Ellis je predvodio goste iz Dallasa sa 21 poenom, Shawn Marion dodao je 20 a Devin Harris 18 poena. Treća utakmica serije na rasporedu je u subotu u Dallasu.

Aktualni prvak, Miami Heat nije imao vecih problema sa Charlotte Bobcatsima, te su poveli 2-0 u seriji. Jamesu i društvu je prva četvrtina bila dovoljna 29:19, da bi ostatak utakmice samo održavali prednost. Skoro im se to obilo o glavu, jer su gosti mogli doći do izjednačenja i produžetaka tricom, ali Dwyane Wade oteo je loptu Kidd-Gildchristu i slobodnim bacanjima zaključio susret. LeBron James je bio prvo ime susreta sa 32 poena, šest skokova, osam asistencija i četiri ukradene lopte.

Kod gostiju iz Charlottea valja istaknuti Al Jeffersona koji je stisnuo zube i odigrao utakmicu s boli u lijevom stopalu. Jefferson je završio s 18 poena i 13 skokova, dok je Kidd-Gildchrist bio najbolji u redovima gostiju s 22 poena i 10 skokova. Treća utakmica igra se u subotu u Charlotteu.

Houston je kao i Chicago pred velikim problemima, Portland je kao gost slavio 105:112 i poveo s 2-0 u seriji. Opet je LaMarcus Aldridge šokirao domaćina, bio je nezaustavljiv za košarkaše Houstona. Nakon 46 poena u prvoj utakmici, Aldridge je ovaj put zabio “samo” 43 poena, dodao osam skokova i tri blokade. Sjajni razigravač Damian Lillard je ostvario “double-double” s 18 poena i 11 asistencija, dok je zvijezda Houstona James Harden ponovno bio očajno slab. Samo 18 poena, pet izgubljenih lopti te je u završnici vidno frustriran zaradio šestu osobnu pogresku i više nije mogao pomoći svojoj ekipi. Centar Dwight Howard je bio najbolji Rocket s 32 poena, 14 skokova i četiri blokade.

U petak se igra treća utakmica u Portlandu. (cd,foto; Rico Shen / wiki)