U sudaru europskih divova, Real pobjedio Bayern

0

Okršaj velikana Real Madrida i Bayern Münchena, Ancelotti protiv Guardiole, velika su bila očekivanja o ovoj utakmici iz koje Madriđani na kraju odnose pozitivan rezultat pred uzvrat na Allianz Areni.

Real je slavio golom Benzeme 1:0 i čini se kako je Ancelotti pronašao recept protiv igre Bayerna. Istovremeno smo mogli vidjeti dva hrvatska reprezentativca na terenu, Luku Modrića i Mandžukića, Modrić je odigrao odličnih 90 minuta, dok se Mario Mandžukić nije vidio na terenu.

Bayern je kontrolirao loptu i na prvi pogled bolje otvorio utakmicu na Bernabeu, da bi iz prve prave prilike Real poveo. Bila je to odlično odigrana kontra gdje Boateng nije uspio zaustaviti Coentraa koji se sjurio po lijevoj strani, Portugalac je pronašao Benzemu koji je samo morao pospremiti loptu iza Neuerovih leđa.

Nakon prvog gola utakmica se potpuno otvorila, prilike su se redale na obje strane a veliku šansu je zapucao Ronaldo, loše je pucao ispred Neuera. Di Maria je prije odlaska na odmor promašio veliku priliku, kad se našao pred njemačkim vratarom ali je pucao preko gola.

U drugom poluvremenu je Bayern nastavio u istom ritmu, pritiskao je obranu Reala, imao posjed lopte no nisu uspjeli stvoriti konkretne prilike ispred Casillasa. Tek je Götze imao veliku šansu u 84. minuti. Nakon pogreške Modrića u obrani, lopta je došla do Götzea koji je s par metara odlično pucao prema vratima Reala, ali mu je zicer skinuo odlični Casillas. Par minuta poslje Müller je pokušao iznuditi jedanaesterac, cijela klupa Bavaraca je skočila, ali ovdje nije bila riječ o prekršaju, Xabi Alonso je čisto oduzeo loptu Mülleru.

Hoće li prednost od 1:0 biti dovoljna igračima Reala ćemo vidjeti već 29.04. (20.45 sati) u Allianz Areni. (cd,foto; LauraHale / wiki)