Odigrani prvi susreti polufinala Europa Lige

0

Nakon uzbuđenja u polufinalnim susretima Lige prvaka usljedili su polufinala Europske lige. Sevilla je na domaćem terenu došla do uvjerljive pobjede 2:0, u kojoj je još jednom briljirao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Obje momčadi su odlično otvorile utakmicu s tim da je Sevilla bila nešto agresivnija momčad.

Na prvi gol se čekalo do 33. minute, kad je Rakitić izveo slobodan udarac, Carrico  je glavom okruznuo loptu, a ona je došla do Mbie koji je atraktivno pogodio petom za vodstvo domaćina. U usporenoj snimci se moglo vidjeti da je gol postignut iz očitog zaleđa, koje glavni sudac ni njegovi pomoćnici nisu vidjeli.

Samo tri minute kasnije Sevilla je povećala vodstvo. Sjajnu kontru su odigrali Vitolo i Bacca, s duplim pasom su izigrali obranu Valencije da bi Bacca snažnim udarcem matirao gostujućeg vratara. Do kraja prvog poluvremena Sevilla je mogla povećati prednost, no gosti su se uspjeli obraniti.

U drugom poluvremenu Sevilla je nastavila stvarati prilike, no bez uspjeha. Valencia je imala neke solidne šanse ali igrači Seville uspjeli su sve gostujuće pokušaje obraniti. Sevilla je imala i ponešto sreće kad je Vargas pred kraj susreta uzdrmao gredu, no rezultat je na kraju ostao nepromijenjen.

U drugom polufinalnom susretu Benfica je pobjedila Juventus sa 2:1. Golove za domaći sastav postigli su Garay i Lima, dok je Tevez zabio jedini zgoditak za goste iz Torina. (cd,foto; Gabriel Corbacho/wiki)