Atlanta ponovno šokirala Indianu, Heat „metlom“ izbacili Charlotte

0

Branitelji naslova, košarkaši Miami Heata, osigurali su nastup u polufinalu Istočne konferencije pobjedom nad Charlotte Bobcatsima 98:109. Prvake je predvodio LeBron James sa 31 poenom, sedam skokova te devet asistencija. Opet su Bobcatsi odigrali odlično prvo poluvrijeme i to bez ozlijeđenog Ala Jeffersona, no početkom treće četvrtine Miami je ubacio u brzinu više i tu je priča bila završena. Kod domaćina je KembaWalkerbio najbolji s 29 poena, pet skokova i asistencija.

Indiana Pacersi, najbolja momčad Istoka nakon regularnog dijela sezone se našla u ogromnim problemima. U petoj utakmici protiv gostiju iz Atlante, Pacersi su poniženi pred svojim navijačima koji su ih počastili salvom zvižduka. Hawski su pobjedili sa 97-107, u jednom trenutku utakmice su vodili čak 50:80! U drugoj četvrtini Atlanta je pogodila sve što je uputila prema košu, devet trica u jednoj četvrtini, 40 postignutih poena i manje od 20 primljenih u jednoj četvrtini, posljednja momčad kojoj je to uspjelo u doigravanju su Milwaukee Bucks (1970.). Atlanta će u četvrtak imati veliku priliku izbaciti Pacerse pred svojim navijačima.

Dallas Mavericksi su upisali poraz protiv aktualnih viceprvaka Spursa 89:93, čime su Spursi poravnali seriju na 2-2. Manu Ginobili je predvodio San Antonio s 23 poena. U trecoj četvrtini gosti su vodili i sa 20 poena razlike, da bi se u posljednjoj četvrtini Mavericksi potpuno vratili u susret i poveli s pola koša razlike. No Boris Diaw pogađa šut za tri poena minutu prije kraja i tu se Dallas više nije mogao vratiti.

U srijedu se igra peta utkamica u San Antoniju. (cd,foto; Keith Allison/wiki)