Washington izbacio Chicago, favoriziranoj Oklahomi prijeti ispadanje

0

Noćas su nakon Miamija i košarkaši Washingtona izborili polufinale Istočne konferencije. Prvi put nakon 2008. godine. John Wall s 24 poena i Nene s 20 poena predvodili su Wizardse do gostujuće 69:75 pobjede. Iako je Chicago imao prednost domaćeg terena, u tri utakmice pred svojim navijačima Bullsi nisu uspjeli upisati nijednu pobjedu.

Washington je kontrolirao rezultat tijekom većeg dijela susreta, kad je trebalo ubaciti brzinu više to im je uspjevalo i Chicago zapravo nije imao prave šanse u ovoj utakmici. Još se Taj Gibson, ponajbolji igrač serije u redovima Bullsa, ozlijedio početkom četvrte četvrtine. Washington je sasvim zasluženo prošao sa 4-1 u seriji u polufinale gdje će ih čekati pobjednik serije između Atlante I Indiane.

Serija između Memphis Grizzliesa i Oklahome City Thundera će sasvim sigurno ući u povijest NBA lige, četvrta uzastopna utakmica je otišla u produžetak. Memphis je na gostovanju u Oklahomi odnio vrijednu 99:100 pobjedu i tako poveli u seriji 3-2. Opet je Memphis imao veliku prednost (20 poena razlike u trećoj četvrtini), ali Oklahoma se vraća u igru i zakucavanjem Russel Westrbooka Thundersi se spašavaju u produžetak.

U produžetku je Memphis uhvatio bolji ritam i imao prednost od poen ili dva. U posljednjoj minuti Kevin Durant je završio na linij za slobodna bacanja, pogodio je prvo dok je drugo promašio nakon što ga je sudac prekinuo između dva bacanja, da bi za zapisničkim stolom riješio neke stvari.

Nakon toga je Memphis držao loptu do isteka vremena, tako da su domaći igrači imali manje od tri sekunde za zadnji napad. Kevin Durant je uzeo šut za tri poena, ali je loptu iz odbijanca i u padu u koš pospremio Serge Ibaka. Dvorana je eruptirala od veselja, no suci su nakon pregledavanja snimke utvrdili da lopta nije napustila ruku igrača u trenutka kada je isticalo vrijeme.

Memphis je poveo s 3-2 i u četvrtak će imati priliku izboriti se za polufinale Zapadne konferencije te prirediti najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela prvog kruga doigravanja.

Russel Westbrook je upisao “triple-double” s 30 poena, 10 skokova i 13 asistencija, dok je Durant ubacio 26 poena i osam skokova. Ovaj dvojac je ispalio nevjerojatnih 55 lopti, dok je ostatak momčadi uzeo samo 37 šuteva. Goste je predvodio šuter Mike Miller, koji je dao 21 poen, šest skokova i tri asistencije. Zach Randolph je dodao 20 poena i deset skokova.

Momčad Los Angeles Clippersa je slavila u susretu protiv Golden State Warriorsa sa 113:103 te povela u seriji sa 3-2. Sjajan je bio centar DeAndre Jordan koji je ubacio 25 poena i 18 skokova. Chris Paul je dodao 20 poena i sedam asistencija. Šesta utakmica se igra u četvrtak u Oaklandu. (cd,foto; Keith Allison/wiki)