Madridsko finale u Ligi prvaka u Lisabonu

0

Atletico Madrid je drugi finalist Lige prvaka. Nakon čvrste i slabije utakmice u Madridu, očekivanja u uzvratnoj utakmici bile su velika, a nogometaši su u Londonu opravdali sva očekivanja.

Jose Mourinho je morao pretrpjeti pregršt kritika zbog igre u Madridu, kad se očekivala zanimljiva utakmica, no Mourinho je „parkirao dva autobusa pred svojim golom“ i tada odnio 0:0 sa Vincente Calderona.

Chelsea je nastupio bez ozlijeđenog vratara Čecha, kao i kartonirane Lamparda i Obi Mikela. S druge strane trener gostiju Diego Simeone zbog kartona nije mogao računati na Gabija.

Chelsea je od početka susreta krenuo napadački, no Atletico je skoro do prednosti došao u četvrtoj minuti kada je Koke pogodio gredu. S druge strane David Luiz fantastičnom akrobacijom mogao je dovesti Chelsea do vodstva.

U 34. minuti Chelsea je poveo golom Fernando Torresa, koji nije slavio pogodak kojeg je zabio svojoj bivšoj ekipi. No gosti su pokazali karakter i do odlaska na poluvrijeme stigli do izjednačenja. Adrian Lopez je iskoristio poklon domaće obrane i lagano pospremio loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu obe ekipe su gledateljima ponudili još bolji nogomet, igralo se sasvim otvoreno i ubrzo su gosti došli do velike prednosti. Samuel Eto’o je skrivio penal, a Diego Costa bio siguran izvođač najstrože kazne – 1:2 za Atletico.

U 72. minuti sve snove domaćina pokopao je Arda Turan, koji je prvo pogodio vratnicu, međutim lopta se odbija ponovno do njega tako da nije imao većih problema pospremiti loptu u mrežu, 1:3 Atletico, ovdje je priči došao kraj.

Atletico Madrid je zasluženo izborio finale Lige prvaka, gdje ćemo gledati prvi gradski derbi u povijesti ovog natjecanja! Real Madrid i Luka Modrić sigurno neće imati lagani posao protiv vodeće momcadi Primere Division. (cd,foto; Carlos Delgado/wiki)