Benfica i Sevilla u finalu Europske lige

0

Odigrane su i uzvratne utakmice polufinala Europske lige.

U Valenciji su sanjali sličan scenarij kao u uzvratnoj utakmici četvrtfinala protiv Basela, kada su u gostima izgubili 3:0, da bi na domaćem terenu nadoknadili sve i pobjedili s visokih 5:0. I utakmica protiv Seville je krenula u sličnom smjeru, Valencia je utakmicu odlično otvorila i u 14. minuti stigla do vodstva. Feghouli se riješio protivničkih braniča i snažnim udarcem matirao vratara Beta. Već u 26. minuti Valencia je povela s 2:0 i tako anulirala prednost Seville iz prve utakmice. Jonas je u skoku sjajno tukao glavom, da bi je Beto skrenuo u vratnicu, no lopta se odbila od vratnice i završila iza Betovih leđa. Jedinu pravu priliku za goste iz Seville prokockao je Reyes, kada je njegov šut iz velike blizine s gol crte nekako zaustavio Alves. U 70. minuti Mestalla je eruptirala, nakon udarca iz kuta se najbolje snašao stoper Mathieu i vodstvo domaće momcadi povečao na 3:0. Igrači Seville su bili u šoku, stadion je već slavio prolazak u finale da bi u posljednjoj minuti sudačke nadoknade (94.) Mbia zatresao mrežu Valencije! Mestalla i Valencia u suzama, Rakitić i Sevilla su prošli u finale Europske lige, o ovoj završnici će se pričati još neko vrijeme.

Kapetan Seville Ivan Rakitić je prokomentirao utakmicu za Sevillinu internetsku stranicu: “Ne znam koliko sam godina izgubio prošle večeri i ima li normalnih riječi za opisati ovo. Bila je to nezaboravna večer. Zaslužili smo finale zbog napornog rada tijekom cijele sezone, počevši od pretkola u Podgorici. Bilo je vrlo teških i kompliciranih razdoblja, ali ovo je čudesno. Iza nas je posebna večer, sada trebamo uživati, a onda se pripremiti za finale”

U drugoj utakmici sastali su se Juventus i Benfica, gdje je Juventus pod svaku cijenu morao zabiti gol. Domaćin je dominirao tijekom čitavog susreta, no ta dominacija im se na kraju nije isplatila. Pokušavali su Pirlo, Vidal, Tevez no mladi slovenski golman Oblak je bio sjajan. Najbolju priliku za Juventus je imao Vidal, krajem prvog poluvremena, kada je s gol crte situaciju očistio Luisao. Benfica je ponajviše prijetila preko Rodriga, u 67. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je Perez zaradio drugi žuti karton.

U 81. minuti zatresla se mreža Benfice, no Pogba je postigao gol za Juventus iz zaleđa.

Benfica je zahvaljujući domaćoj pobjedi od 2:1 prošla u finale.

Finale će se održati 14. svibnja u Torinu. (cd,foto; Gabriel Corbacho/wiki)