Indiana i Oklahoma izjednačili seriju, Kevin Durant MVP lige

0

Indiana Pacers i Oklahoma City došli su do izjednačenja u konferencijskim polufinalima NBA lige. 112:101

Prije utakmice Oklahome i Clippersa, Kevin Durant je proglašen najkorisnijim igračem (MVP) lige. Da je tu nagradu itekako zaslužio dokazao je u drugoj utakmici serije protiv gostiju iz Los Angelesa. Susret je završio sa 32 poena, 12 skokova i devet asistencija. Samo jedna asistencija mu je nedostajala za „triple-double“. Ali je zato njegov suigrač Russel Westbrook upisao „triple-double“ sa 31 poenom, deset skokova i deset asistencija. Igrači Oklahome su potpuno uništili Clipperse (112:101), sa odličnim šutom (51 %), treća utakmica na rasporedu je u petak u Los Angelesu.

Indiana Pacersi su izjednačili u neizvjesnoj utakmici protiv Washington Wizardsa 86:82. Gosti su u trećoj četvrtini prokockali vodstvo od šest poena, te pet minuta prije kraja vodstvo 74:77. Indianu, koja u doigravanju zaista igra neprepoznatljivo je predvodio centar Roy Hibbert, koji je najviše kritika primio za svoje dosadašnje nastupe protiv Atlante. U srijedu je utakmicu završio s 28 poena i devet skokova, Paul George je odigrao lošiju utakmicu i ubacio samo 11 poena. Washington, koji se pokazao kao opasna momčad u gostima (u prvoj seriji su u Chicagu pobjedili tri puta, te u prvoj utakmici u Indianapolisu), ovaj puta nije stigao do pobjede, sjajan je bio Poljak Marcin Gortat sa 21 poenom i 11 skokova. Treća utakmica će se odigrati u petak u Washingtonu. (cd,foto; Keith Allison/wiki)