Miami Heat i San Antonio Spurs izborili finale konferencije

0

Branitelj naslova iz Miamija su u petoj utakmici imali zaista težak posao kako bi pred svojim navijaćima došli do pobjede nad Brooklyn Netsima (96:94). Brooklyn je vodio većim dijelom drugog poluvremena kada se, kao u prošlogodišnjem finalu, ukazao Ray Allen i odveo Miami do pobjede. Allen je prvo ubacio tricu iz kuta za vodstvo od dva poena, te je potom dodao još dva poena s crte za slobodna bacanja. Uzvratio je Joe Johnson teškom tricom za Brooklyn i smanjio rezultat 11 sekundi prije kraja na koš razlike. Gosti su počinili prekršaj na LeBron Jamesu, koji je hladnokrvno ubacio oba slobodna bacanja, iz posljednjeg napada Brooklyn nije uspio kreirati akciju za posljednji šut.

Kod gostiju Joe Johnson bio je najbolji igrač s 34 poena, dok je kod domaćina James završio s 29 poena, 9 skokova i 5 asistencija. Miami sada čeka boljeg iz dvoboja između Indiane i Washingtona. Indiana vodi 3-2.

Viceprvaci San Antonia nisu imali težak posao te uvjerljivo porazili Portland Trailblazerse. Spursi su odigrali maestralno na oba kraja terena, no jedna stvar je sigurno zabrinula svakog navijača Spursa – ozljeda Tony Parkera, koji je nakon 10 minuta napusito parket i nije se više vraćao u igru. Stvari u svoje ruke su onda uzeli Danny Green i Kawhi Leonard koji su ubacili po 22 poena, dok je veteran Tim Duncan susret završio s 16 poena uz osam skokova.

San Antonio će u finalu Zapadne konferencije igrati protiv pobjednika iz serije između Oklahoma City Thundersa i Los Angeles Clippersa. Oklahoma vodi 3-2. (cd, foto: Keith Allison/wiki)