Spursi do uvjerljive pobjede u prvoj finalnoj utakmici

0

U finalnoj seriji NBA playoff-a, košarkaši San Antonio Spursa svladali su branitelje naslova Miami Heat rezultatom 110-95.

Velikim dijelom utakmice činilo se da bi Miami mogao doći do važne pobjede u gostima, no Danny Green i klimatizacijski uređaji u AT&T Centru bili su jači od Miamija (zbog kvara na klima uređaju temperatura u dvorani se popela i do 32 stupnja). Veliki šok su doživjeli navijači Miamija kada je četiri minute prije kraja zbog grčeva u nogama teren morao napustiti LeBron James. U tim trenucima prednost Spursa je iznosila samo dva poena, no potom Danny Green pogađa tricu i Boris Diaw polaže za vodstvo 99:92. Nevjerojatna je serija Spursa u posljednjoj četvrtini 31:9!

Sjajno su odigrali Parker, Duncan i Ginobili. Parker je ubacio 19 poena, Ginobili 16 poena i 11 asistencija dok je Tim Duncan susret završio sa 21 poenom i 10 skokova. Kod branitelja naslova najbolji je bio James s 25 poena, šest skokova i tri asistencije, Wade je dodao 19 poena a Bosh 18 i devet skokova.

Druga utakmica finala igra se također u San Antoniu, nakon toga se serija seli u Miami, gdje će se odigrati tri utakmice, a potom bi se, ukoliko to bude potrebno, posljednje dvije utakmice opet igrale u San Antoniju. (cd,foto:Zereshk/wiki)