Grčka lakoćom pobijedila Hrvatsku

0

Trebao je ovo biti sraz dvije favorizirane momčadi ove skupine, uzbudljiv susret za prvo mjesto, no Hrvatska se još jednom pokazala u blijedom i sramotnom izdanju na oba kraja terena i bez borbe izgubila protiv Grčke. Večeras u 18 sati Hrvatska protiv Portorika igra odlučujuću utakmicu za prolazak u daljnju fazu SP-a.

Poraz protiv Senegala je okarakteriziran kao „samo jedan loš dan“, no upravo su Senegalci razotkrili sve hrvatske slabosti pod obručima, dok su Grci samo potvrdili da u igri Hrvatske nešto ne štima. Svi koji su očekivali reakciju igrača, ostali su totalno razočarani, umjesto da igrači „skupe glave“ gledali smo jednu jadnu Hrvatsku bez krvi, bez borbe, bez agresivnosti. U ovakvom izdanju ne zaslužujemo prolaz dalje!

Bojan Bogdanović je bio najbolji hrvatski strijelac s 20 poena, kod Grka najbolji su bili Papanikolau i Kaimakoglu s 14 poena, dok je Bourousis ubacio 13 poena.

Nakon utakmice pred novinare je stao izbornik Jasmin Repeša:

“Nismo se prilagodili na agresivnost koju su Grci donijeli na teren i unatoč priči i dogovoru da moramo igrati fizičku utakmicu na granici incidenta, definitivno to nismo napravili posebno u prvih nekih 25 minuta. Kriterij je takav da dozvoljava takvu igru, no to nam ne može biti isprika da u napadu nemamo dobar protok lopte, a na drugoj strani imamo četiri osobne pogreške u prvom poluvremenu. Onog trenutka kada se podignula agresivnost, to je drugačije izgledalo. Na žalost to je bilo prekasno, ali u jednom trenutku kada smo se vraćali na deset i osam razlike, nismo se obranili i primili smo lagane koševe. Grci su zasluženo pobijedili i na poluvremenu sam igračima rekao da imamo sjajan rezultat kako smo igrali. Na nama je da iz ove utakmice izvučemo pouke. Dobiti bilo koga bez ‘tučnjave’ je jako teško. Kada dođu dva poraza, onda sigurno dolazi i do pada samopouzdanja i nesigurnosti, možda dođe i do straha, ali strah nije opasan i nekada može biti dobar. Ne vidim tu nikakvu opasnost, ali momčad je zajedno i ima želju i volju. Imali smo i prošle godine teških trenutaka, međutim sve smo to prebrodili i nadam se da će tako biti i ove godine jer ne vidim apsolutno ni najmanji problem unutar ekipe.”

Dario Šarić bio je s pravom vrlo kritičan:

“Počevši od mene prvoga, tek na kraju smo nešto odigrali. Stvarno nemam riječi zašto i kako smo ovo odradili. Moramo puno bolje izaći protiv Portorika. Imali smo tri upozorenja dosad i nadam se da će nam to konačno ući u glavu. Valjda smo odrasli i pametni ljudi da shvatimo da treba ući od prve minute, a ne da igramo 20-25 minuta.”

(cd,foto: Man Wiki/wiki)